Iga Swiatek 2020-ban a párizsi salakon Grand Slam-győztes lett és a tavalyi sikeréhez WTA bajnoki címet is toldhat ha Belinda Bencic ellenállását is legyűri.

Iga Swiatek (Fotó: Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com)

február 27., szombat

A tizenkilenc éves, lengyel teniszező (WTA 18.) fokozatosan rázodott jó formába az új idényben. Melbourneben kezdte a szezont, ahol a Gippsland Trophy tornán már második meccsén vereséget szenvedett Ekaterina Alexandrovától. Ezt követően, az Australian Openen sikerült három meccset nyernie még mielőtt Simona Halep búcsúztatta. Ezen a héten, Adelaideben viszont már négy meccsgyőzelemnél tart és még begyűjthet egyet, amely a bajnoki címet jelentené. Könnyed, szettvesztesség nélküli volt eddigi menetelése, az elődöntőben Jil Teichmannt verte 6-3, 6-2-re.

Belinda Bencic (WTA 12.) az elődöntőben közel három órás küzdelem után győzte le Cori Gauff-t 7-6, 6-7, 6-2-re. A svájci játékos nem remekelt az ausztráliai idénykezdésen, elbukta nyitómeccsét a Grampians Trophyn, majd az Australian Open harmadik fordulójában esett ki. Ezen a héten szettvesztesség nélkül menetelt az elődöntőig, de nem ütközött élvonalú ellenfelekbe. A huszonhárom éves Belindának négy WTA tornagyőzelme van, amelyből hármat kemény borításon szerzett. Bár tapasztalata nagyobb az ilyen fajta játékfelületeken, a lengyel ellenfele jobb formában látszik. Ezt sugallja az a tény is, hogy (mint említve volt) Iga Swiatek-t az Australian Openen csak egy nagyon jó meccset elkapó Halep tudta kiejteni három játszmában. Az elődöntők statisztikája is lengyel fölényt mutat. Iga nem veszítette el adogatását és az kiemelkedő részletkép, hogy második szervájával 71%-ban volt eredményes, míg Bencic csak 48%-ban. Emellett, a svájci lány háromszor veszítette el adogatójátékát.