Ashleigh Barty nagyokat szünetelt a tavalyi idényben, mégis minden típusú felületen tornát tudott nyerni és összesen öt bajnoki címet gyűjtött össze, amelyek között ott volt a Wimbledon-sikere is. Idei évét a tehetséges Cori Gauff ellen kezdi és kiderül, hogy a világelső most berozsdásodott-e, hiszen szeptember eleje óta nem játszott hivatalos meccset.

Ashleigh Barty (Fotó: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com)

Ashleigh legutóbb a US Openen indult, ahol a harmadik fordulóban kapott ki. A tavaly nézett szembe először a tizenhét éves amerikaival a római salakon és annak ellenére, hogy vezetett, 6-4, 2-1-nél visszalépett. Cori 2021-ben megszerezte pályafutása második tornagyőzelmét Parmában (salakon), de eredményes első féléve után nem tudta tartani az addigi színvonalat. A Roland Garroson elért negyeddöntője után csak a Wimbledonon és Montrealban nyert három meccset egymás után és az augusztusi kanadai tornát követően egy mérkőzésnél többet sehol sem bírt megnyerni.

Cori (WTA 22.) Adelaideben nagyon magabiztosan kezdte az évet és 6-2, 6-1-re verte a norvég Ulrikke Eikerit. Az amerikainak ettől a győzelmétől azért még nem kell nagyon elragadtatnunk magunkat, mert ellenfele a 306. helyet foglalja el a ranglistán, így ez egy várható kimenetel volt. Ettől függetlenül, Gauff bárki számára nehéz ellenfél lehet, de azért még ebben a helyzetképben is meglepetésnek számítana ha legyőzné a világelsőt.