Shelby Rogers szépen kihasználta az ausztráliai utazást és az Adelaidben zajló WTA500-as tornán is színvonalas játékosokat ver. A negyeddöntőben ezt ismét megteheti Cori Gauff ellen.

Shelby Rogers (Fotó: Janet McIntyre / Shutterstock.com)

február 25., csütörtök

A 28 éves, amerikai játékos (WTA 53.) az idényt a melbournei Yarra Valley Classic-n kezdte, ahol az utolsó négy közé jutott, majd az Australian Openen folytatta, ahol a nyolcaddöntőig menetelt. Mindkét tornán Ashleigh Barty búcsúztatta, viszont értékes győzelmeket gyűjtött be, többek között, Petra Martic és Anett Kontaveit ellen. Bravúrjai Adelaidben is folytatódtak, először Veronika Kudermetovát, majd Jahanna Kontát is szetvesztesség nélkül győzte le.

Sikersorozatát a 16 éves honfitársa, Cori Gauff (WTA 52.) szakítaná meg, viszont a fiatal és tehetséges teniszező nincsen idén még a legjobb formájában. Úgy Abu Dhabiban, mint a felvezető melbournei tornán és az Australian Openen is egy megnyert meccs után már búcsúzott is. Adelaidben két selejtező-mérkőzés után jutott a főtáblára. A nyolcaddöntőben Petra Martic-t verte három szettben, de még így is most esélytelenebbnek tűnik Shelbynél.