Az eredménytelen füves idénye után, Babos Tímea hazai környezetben próbál sikeresebb időszakot elindítani Aliaksandra Sasnovich ellen.

Sajnos, nem mondható, hogy Timinek (WTA 121.) csak a füves idényben volt gyenge játékformája, hiszen egy idei torna főtábláján sem nyert egy meccsnél többet. Sasnovich (WTA 86.) sem kavart nagy port 2021-ben és hasonló hullámvölgyben vergődött, de májusban sikerült a belgrádi salakos WTA-torna negyeddöntőjébe jutnia. A nemrég véget ért Wimbledonon a harmadik körig maradt versenyben, ahol három szettre kényszerítette azt az Angelique Kerbert, aki végül elődöntős lett az angol Grand Slemen. Bár mondható, hogy a játékforma szempontjából, a huszonhét éves fehérorosz valamivel jobb helyzetben van, mentális szempontból viszont Timi meríthet önbizalmat az eddigi egymás elleni összecsapásaikból.

Háromszor mérkőztek meg mostanáig és mindhárom meccs kemény borításon zajlott. Ezekből a huszonnyolc éves magyar játékos kettőt nyert és egyet veszített. Aliaksandra a legutóbbi mérkőzésükön győzött 1-6, 7-6, 6-4-re, amely 2017-ben zajlott Moszkvában. A bukik sokkal esélyesebbnek látják Sasnovich-t, de a fehérorosz egyáltalán nem tűnik verhetetlennek és Timi kihasználhatja a hazai pálya előnyét is.