Cori Gauff (WTA 53.) hatalmasat küzdött a nyolcaddöntőben Aryna Sabalenkával, és a második kiemelt elleni győzelme megnyitja a lehetőségek kapuját a következő fordulókban. Természetesen, ezeken át is kell lépnie.

A fehérorosz ellen nem egy hibátlan játék hozta a sikert, hiszen a 16 éves amerikai nem kevesebb, mint hét(!) alkalommal veszítette el adogatását, mielőtt 7-6, 4-6, 6-4-re nyerte a közel három órás meccset. Ennek ellenére, amennyiben sikerül kipihennie a mérkőzés fáradalmait, reménykedhet abban, hogy a döntőig nem lesz az Arynáéhoz hasonló ellenállásba része.

A negyeddöntős ellenfele Ons Jabeur (WTA 39.) lesz, aki szintén három játszmában nyert a nyolcaddöntőben Olga Govortsova ellen (3-6, 6-2, 6-4). A tunéziai játékos, mint a ranglistán való helyezése is mutatja, nem lesz könnyű ellenfél, de elméletileg legyőzhetőbb Sabalenkánál. Ő is jól játszik a kemény borításon, egyetlen WTA rangú döntőjét 2018-ban Moszkvában játszotta hasonló játékfelületen.

Kettőjük meccsének győztese, a Jennifer Brady - Marie Bouzkova mérkőzés továbbjutójával fog összecsapni az elődöntőben. Bárki is nyer Gauff és Jabeur közül, az elődöntőben is elég nagy eséllyel fog indulni.