Aryna Sabalenka a salakos idény vége óta veretlen és a szezon utolsó meccsén nem rontaná el sikeres sorozatát.

Elise Mertens és Aryna Sabalenka (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

A Roland Garros után a fehérorosz játékos (WTA 11.) nyert az ostravai torna kemény borításán és most az osztrák versenyen is a döntőben van, ahol ellenfele Elise Mertens (WTA 21.) lesz. Aryna jelen pillanatban nyolc egymás utáni megnyert meccsnél tart.

Mindkét döntős acélosan kellett küzdenie az utolsó négy között. Sabalenka 7-5, 4-6, 6-3-ra Barbora Krejcikovát győzte le, Mertens pedig 2-6, 6-1, 7-5-re Ekaterina Alexandrovát. Azt viszont meg kell jegyezni, hogy míg Arynának ez volt az első három szettes mérkőzése a héten, addig Mertens még két meccsén döntő szettre került sor.

Az egymás elleni meccseken Sabalenka 3-2-re vezeti Mertenset, kemény borításon 2-1 az állás szintén a fehérorosz javára. A legutóbbi két meccsüket Aryna nyerte (idén Dubaiban és 2019-ben Zhuhaiban). Mertens 2019-ben Dohában nyert legutóbb tornát, Sabalenka viszont harmadik idei tornagyőzelmét gyűjtheti be a dohai és ostravai sikerei után.

Fogadj a döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.11.14. (22:30).