Az ausztrál világelső a stuttgarti salak után a spanyol főváros lassú borításán is a legjobbnak bizonyulhat.

Ashleigh Barty (Fotó: Fresnel / Shutterstock.com)

Ashleigh az európai salakidényben még nem veszített mérkőzést és amennyiben a döntőt is megnyeri, akkor a tízedik egymás utáni meccsgyőzelmét borítékolhatja a vörös játékfelületen. Alig több, mint egy hónap leforgása alatt a harmadik tornagyőzelmét szerezheti meg, miután Miamiban és Stuttgartban sem tudta senki megállítani. Az említett floridai verseny kezdete óta tizennyolcszor lépett összesen pályára és csak egyetlen egyszer veszített. Ezt a vereségét az a Paula Badosa okozta (Charlestonban), akit Barty épp az elődöntőben ejtett ki az e heti tornán (6-4, 6-3). Bár Madridban kétszer is döntő szettes meccset kellett játszania, úgy látszik, hogy Ashleighnek specialitásává váltak a három játszmás összecsapások. Az Australian Open óta kilenc döntő játszmát nyert és egyetlen egyet sem veszített el.

Barty ellenfele ismét az az Aryna Sabalenka lesz (WTA 7.), akit két hete a stuttgarti döntőben vert. A fehérorosz játéka idén sokat fejlődött a salakon és amennyiben ezúttal sikerül nyernie, akkor az első tornagyőzelmét szerezné meg a lassú borításon. Remek formában volt egész héten és még nem veszített játszmát a spanyol fővárosban. Az elődöntőben Anastasia Pavlyuchenkovát győzte le 6-2, 6-3-ra. Az egymás elleni meccseken Ashleigh 4-3-ra (salakon 1-0-ra) vezeti Arynát. Idén már kétszer is összecsaptak, Miamiban Sabalenka nyert, és mint említve volt, Stuttgartban pedig Barty. Mindkét mérkőzés a harmadik játszmában dőlt el.

Fogadj itt a döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.05.07. (17:59)