Anastasija Sevastova egy negyeddöntős helyért azzal a Paula Badosával mérkőzik meg, aki az év elején megverte őt Abu Dhabiban az eddigi egyetlen egymás elleni meccsükön.

Anastasija Sevastova (Fotó: Janet McIntyre / Shutterstock.com)

A harmincegy éves lettországi teniszező (WTA 54.) márciusban nagyot emelt játékformáján és legutóbbi tizenhárom meccséből csak kettőt veszített el. Madridban a selejtezőkből indult és meggyőzően menetelt a nyolcaddöntőig. Többek között, két szettben győzte le a múlt héten Isztambulban elődöntőt játszó Marta Kostyuk-t és Johanna Kontát is. Ennek ellenére, a huszonhárom éves Badosa (WTA 62.) a bukmékerek esélyese a továbbjutásra. Paula remekül kezdte Chalestonban a salakos idényt, ahol az elődöntőig jutott. A spanyol fővárosban Barbora Krejcikovát, majd az Elina Svitolinát búcsúztató Jil Teichmant verte. Bár a hazai játékos a favorit, Sevastova szakértelme fölényes salakon, amely a legeredményesebb játékfelülete, hiszen három WTA-tornát nyert a szemcsés borításon.