Az ausztrál világelső, Ashleigh Barty ismét bajnok lehet Floridában, amennyiben le tudja győzni az újra remek formában lévő Bianca Andreescut.

A WTA1000-es kategóriájú torna elején benne volt a pakliban, hogy Ashleigh lecsúszik a ranglista éléről, viszont a 2019-es Roland Garros-bajnok kiváló játékot tanúsított Miamiben. Bár az első mérkőzésén meccslabdát kellett hárítania Kristina Kucova ellen, azután sikerült sorra verni olyan játékosokat, mint Victoria Azarenka, Aryna Sabalenka és Elina Svitona. Bianca Andreescu (WTA 9.) a döntős ellenfeléhez hasonlóan, több mint egy hónap kihagyás után tért vissza a teniszpályára, és hatalmas csatákon kellett túljutnia. A utolsó négy meccsén harmadik játszma döntötte el a nyertest, ezért elég kérdéses, hogy mennyire lesz fizikailag optimális formában a torna döntőjének időpontjában. Legyőzöttei között volt az utóbbi időben nagyon jól és eredményesen játszó Garbine Muguruza is. Az elődöntőben Maria Sakkarit győzte le miután a görög teniszező a harmadik játszmában a továbbjutásért adogathatott. Barty floridai menetelése három döntő játszmát igényelt, de az elődöntőben 6-3, 6-3-ra győzte le Svitolinát és valószínű, hogy ő lesz fizikailag felkészültebb.

Amennyiben Barty nyer, akkor ez lesz az idei második tornagyőzelme, miután Adelaideben, hasonló borításon szerezte meg az elsőt. Ellenfeléhez hasonlóan, Andreescu sokat hiányzott az utóbbi időben, de már bizonyította, hogy nem kell neki sok meccs, hogy sikeres legyen. A húsz éves kanadai pályafutása alatt három bajnoki címet gyűjtött be. Mindet hasonló kemény borításon szerezte és mindegyik rangos győzelem volt (US Open, Toronto, Indian Wells - 2019).

Fogadj itt a döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.04.02. (11:11)