A címvédő ukrán nagyon szomjazhat már a bosszúra Mihaela Buzarnescu ellen, mert a román játékos kétszer verte az elmúlt hónapokban.

Nemcsak verte Buzarnescu a világranglista 5. helyezettjét, de még játszmát sem tudott nyerni ellenfele a két mérkőzésen. A Roland Garros-n 6-3, 7-5-re, Birminghamben pedig 6-3, 6-2-re nyert. Svitolina számára nem éppen ideális időpontban jön ez a lehetőség a visszavágóra, hiszen ellenfele a múlt héten pályafutása első tornagyőzelmét szerezte San Joseban és ezzel a világranglista 20. helyére került. Magabiztos, okos játéka nem éppen kedvez Elinának, és az ukrán lány emelnie kell jelenlegi bizonytalan játékformáját, hogy nem kapjon ki sorban harmadjára. Ha Buzarnescu lejátszott meccssorozata gyengítette fizikai állóképességét, az nagy segítség lenne Elinának. A papírforma még mindig Svitolinát tartja esélyesebbnek, (1.70), de Buzarnescu esetleges győzelme már nem számítana meglepetésnek (2.16).

Elina Svitolina (Fotó: jctabb / Shutterstock.com)