Anhelina Kalinina egy orosz játékos ellen borítana megint papírformát, miután az első meccsén a torna 2019-es bajnokát, Daria Kasatkinát verte.

Anhelina Kalinina (Fotó: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com)

A huszonnégy éves ukrán teniszezőnek (WTA 57.) nem sikerült még pályafutása során élvonalú tornagyőzelmeket elérnie, de Moszkvában mégis két sima játszmában ejtette ki Kasatkinát. Bár a bravúrjának értékéből nem vesz el semmit, az a tény, hogy négyszer is elveszítette adogatását, kérdésessé teszi a sikeres folytatást. Másfelől nézve viszont kiemelkedő teljesítményt hajtott végre azzal, hogy nyolcszor vette el Daria adogatójátékát. Kalinina a Wimbledon után két egymás utáni ITF-tornát nyert salakon, majd szintén lassú borításon Budapesten WTA-döntőt játszott, de ezt követően áttért a kemény borításra és egy tornán sem tudott két meccset nyerni egymás után.

Ellenfele ismét egy magasabb színvonalat képviselő játékos, Ekaterina Alexandrova (WTA 37.) lesz. A huszonhat éves orosz teniszező egy elég régóta tartó hullámvölgynek vetne véget ezen a héten, ugyanis már június óta nem nyert két meccset egymás után. Moszkvában Ons Jabeur ellen kezdte a tornát, aki visszalépni kényszerült a második játszmában (1-6, 0-1-nél).

Míg Anhelina inkább a salakon eredményesebb, Alexandrova kemény borításon sikeresebb, a tavaly Shenzhenben szerezte meg eddigi egyetlen WTA bajnoki címét és emellett számos alacsonyabb szintű tornagyőzelmet is gyűjtött össze az évek során hasonló játékfelületeken. Ekaterina fölényét a kemény borításon az egyetlen egymás elleni meccsük is tükrözi, amelyen 6-4, 7-5-re verte Kalininát ugyancsak fedett környezetben 2017-ben Limogesban.