Harriet Dart a hazai gyepen feledtetni próbálja az idei roppant gyenge salakidényét.

Márciusban kellemes meglepetést okozott a brit rajongóknak a honfitársuk Indian Wells-i szereplése. A selejtezőből főtáblára jutva, a negyedik fordulóig menetelt és eközben Ana Konjuh-t, Elina Svitolinát és Kaia Kanepit verte. A nyolcaddöntőben Madison Keys ejtette ki, de akkor még nem sejthette, hogy a füves idényig nem nyer több WTA-meccset. Harrietnek (WTA 114.) viszont sikerült jól kezdenie Nottinghamben, ahol a torna 2017-es bajnokát, Donna Vekicet búcsúztatta két játszmában. A horvát játékos elég mély hullámvölgyben van jelenleg, de akkor is ez önbizalomnövelő győzelem lehet, mivel Dart következő ellenfele a Roland Garroson nemrég nyolcaddöntőt játszó Camila Giorgi lesz.

A legjobb formáját gyorsabb borításokon hozó olasz játékos Harriet honfitársát, Sonay Kartalt szintén két játszmában győzte le az első fordulóban és nagy esélyesként indul a másodikban is. Camila (WTA 26.) nagyon rizikós stílussal rendelkezik, de a támadó játékát nehéz lesz megállítani. 2015-ben tornát nyert gyepen és 2011 óta csak két évben veszített ezen a típusú borításon több meccset, mint amennyit nyert (2016, 2019). Ezzel szemben, Harriet 2014 óta csak egy évben nyert több meccset a füvön mint amennyit elveszített (2018). Bármennyire is fogja majd a közönség bátorítani a hazai játékost, amennyiben Giorgi áthozta a Párizsba mutatott formáját, akkor kicsi a valószínűsége a meglepetésnek.

június 08., szerda

Tipp Fogadás szettre 0-2 @ 1.72

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.06.08., 07:14.