Paula Badosának nehéz lesz ismételni a Petra Kvitova elleni Wimbledon-i bravúrját.

Paula Badosa (Fotó: Maksim Konstantinov / Shutterstock.com)

Két hosszabbítást igénylő szettben verte a spanyol játékos az idei Wimbledonon a cseh ellenfelét, de azóta mély hullámvölgybe került. A kemény borításra való visszatérése alkalmából Paulának (WTA 4.) még sikerült két mérkőzést megnyernie San Joseban, majd azután csak a US Openen hagyta el győztesként a pályát egy alkalommal. Idei egyetlen bajnoki címét kemény borításon szerezte még az év elején Sydneyben, de az már nagyon rég volt és Petra (WTA 20.) visszavághat a londoni nemes gyepen elszenvedett vereségéért. A kétszeres Grand Slam-bajnok sem a folytonosságáról híres az utóbbi időben, amit az is tükröz, hogy bár Eastbourneben szintén a zöld szálas játékfelületen nyerte idei egyetlen bajnoki címét, a Wimbledonon, mint említve volt, a harmadik fordulóban esett ki.

Az idény második kemény borítású részén viszont Kvitova néhány jó eredményt jegyzett, Cincinnatiban döntőzött, a US Openen pedig a nyolcaddöntőig menetelt. Ezen a héten Ostravában már játszott egy fordulót és három játszmában verte Bernarda Perát. A Badosa elleni mérlege 1-1, mivel az idei Wimbledon-i meccsükön kívül, még találkoztak két évvel ezelőtt az Australian Open kemény borításán is. Akkor szintén két hosszabbítást igénylő szettben dőlt el a mérkőzés, de Kvitova volt a nyertes. A bukmékerek szerint ugyanez a kimenetel ismétlődhet meg a csehországi kemény borításon is.

október 05., szerda

Tipp Játékok száma Felett 21.5 @ 1.83

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.10.05., 07:27.