Petra Martic nem ajándékba kapta a világranglista 15. helyét és bizonyította is ezzel járó tapasztalatát a veszélyesnek ígérkező negyeddöntőben Aliaksandra Sasnovich ellen. A folytatásban Anett Kontaveit várja.

Egy roppant látványos meccs után a horvát játékos 7-6, 7-6-ra verte fehérorosz ellenfelét. A két játékos összesen majdnem száz nyerőt ütött miközben a ki nem kényszerített hibáik száma nem érte el az ötvenet. Pontosabban, Patra mérlege 54-23 lett, az Aliaksandraé pedig 45-28. Sasnovich az első játszmát a hosszabbítás előtt zárhatta volna adogatásával, Martic pedig a sajátjával a másodikat két alkalommal is, de kihasználatlanul maradtak ezek az esélyek. A tie-breakekben talán a tapasztalatfölény volt az, ami a horvát játékost vitte tovább. Azt viszont még meg kell említeni a mérkőzésről, hogy a látványosság ellenére egyik játékos sem tudott igazán eredményes lenni első adogatásával, Petra 59%-át nyerte ezeknek, Aliaksandra csak 50%-át.

A negyedik kiemelt Kontaveit (WTA 22.) véget vetett a hazai, tizenkilenc éves Elisabetta Cocciaretto álomfutamának és bár három játszmában győzött (6-1, 4-6, 6-1), egy pillanatig sem volt igazán kérdéses a továbbjutó neve. Anett és elődöntős ellenfele eddig csak egyszer csaptak össze pályafutásuk során, ez a mérkőzés az idén februárban zajlott Dubaiban és Martic 7-6, 6-1-re nyert. A borítás a horvátnak kedvez, így Kontaveitnek nem lesz könnyű visszavágni. A győztes a Fiona Ferro - Camila Giorgi mérkőzés győztesével fog megmérkőzni a bajnoki címért.

Fogadj az elődöntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.08.08. (07:42).