Az olasz torna negyedik kiemeltje, Anett Kontaveit (WTA 22.) visszavágott Petra Marticnak a februárban elszenvedett Dubai-i vereségért, így a bajnoki címért Fiona Ferróval (WTA 53.) fog megmérkőzni.

Sokan szoros elődöntőre számítottak, viszont Anettnek még másfél órára sem volt szüksége, hogy búcsúztassa a torna első kiemeltjét 6-2, 6-4-s végeredménnyel. Ennek ellenére, nem volt éppen mindvégig annyira egyirányú összecsapásuk, mint ahogyan azt az eredménytábla sejtheti. Az első szett gond nélküli bezsebelése után, Kontaveit kétszer is elveszítette adogatását a másodikban. Azt meg kell jegyezni, hogy az észt lány a második szervájával csak a pontok 39%-át sikerült megnyernie. Az viszont mindenképp segíthet fizikai teljesítőképességén, hogy két háromjátszmás meccs után, az elődöntőt sikerült rövidebbre fognia.

A másik ágon Camila Giorgi is acélosan indult, de az olasz lendülete csak egy játszmára volt elegendő, mivel az első szettben szinte leütött Fiona elég simán fordított szetthátrányból (2-6, 6-2, 7-5). Az a tény talán magyarázhatja Camila játéka színvonálanak zuhanását, hogy az olasz két háromszettes meccset játszott az elődöntő előtt. A közel három órás negyeddöntőjében Dayana Yastremska ellen két meccslabdát is hárítania kellet. Ferro és Kontaveit mostanáig csak egy ITF-tornán, Poitiersben találkoztak. Ezt a 2016-ban, kemény borításon zajlott mérkőzést döntő játszmában Kontaveit nyerte.

Fogadj a döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.08.09. (06:45).