A Roland Garros-győzelmének lendülete Barbora Krejcikovát három meccsgyőzelem-távolságra vitte a bajnoki címtől a kemény pályás tornán.

Barbora Krejcikova (Fotó: Mai Groves / Shutterstock.com)

A jelen pillanatnak legjobb csehországi teniszezője (WTA 13.) még játszmát sem veszített ezen a héten és az utolsó nyolc között a szintén huszonöt éves honfitársa, Katerina Siniakova (WTA 63.) lesz ellenfele, aki szetthátrányból fordította nyolcaddöntős mérkőzését. A közel két és fél órás Tereza Smitkova elleni meccse (2-6, 7-6, 6-3) után, a bukik szerint, Siniakovának elég kevés az esélye újabb győzelemmel folytatnia a versenyt, de ezen a borításon Katerina eredményesebb volt mostanáig Barboranál, ugyanis ő nyert már tornát hasonló játékfelületen (Shenzhen 2017). A két cseh játékos mostanáig csak egy bemutató jellegű mérkőzés alkalmával csapott össze egymással, amely a tavaly zajlott salakon szintén Csehországban és Krejcikova 6-3, 6-4-re nyert.