Ígéretes döntőnek nézünk elébe, amelynek egyik résztvevője a torna első kiemeltje, Simona Halep (WTA 2.), a másik pedig a harmadik kiemelt Elise Mertens (WTA 23.).

A román játékos nagy esélyesként érkezett a versenyre és sikerült is a papírformát igazolnia a döntőig, viszont nem volt túl meggyőző az oly kedvelt lassú borításán. Ez nem is meglepő arra gondolva, hogy a több hónapos szünet után, a cseh fővárosban kezdte el újra a versenyzést. Azt szokták mondani, hogy egy jó játékos akkor is nyer ha nem hozza a legjobbját, és ez érvényesnek bizonyult a héten a volt világelsőre is. Bár elvileg a döntőben is esélyesebb, nem kellene készpénznek venni a győzelmét. A tornát két háromszettes győzelemmel kezdte, majd a negyeddöntőben és az elődöntőben két-két játszmában búcsúztatta ellenfeleit, de nem sugárzott nagy magabiztosságot.

A szombati napon második meccsét játszó Irina Begu (aki aznap fejezte be a negyeddöntős meccsét is) még fáradtan és sértett tenyérrel is keményen megszorongatta híresebb honfitársát az elődöntőben. Begu két alkalommal is adogatott az első szett megnyeréséért. Megtévesztő lehet Halep kétjátszmás győzelme, mivel a volt világelső négyszer veszítette el adogatását a meccs alatt és a hibák sem voltak ritkák részéről. Második szerváinak csak 32%-át nyerte és még nyolc kettős hibát is ütött.

Mertens is két háromszettes mérkőzést játszott a héten, de elődöntős szereplése valamivel stabilabbnak látszott a Halepénél. Bár az első játszmában két alkalomra is szüksége volt, hogy adogatójátékával nyerje a szettet, és a második játszma tie-breakjében 1-4-ről kellett fordítania, végül 7-5, 7-6-ra verte Kristyna Pliskovát. Amennyiben a belga játékos elég folyamatosan tud indítványozó játékot játszani a döntőben, akkor a románnak most nagy gondokat okozhat. A borítás nyilván Halepnek kedvez, de Mertensek jól jöhet, hogy már Palermóban elkezdte a versenyzést. Mertensnek valós esélyei vannak, de nem kell elfeledni, hogy a Simona elleni eddigi négy mérkőzésből csak egyet nyert meg (Doha 2019), és azt is kemény borításon. Salakon 2-0 az állás a román javára és azt is hozzá kell tenni, hogy a belga mostanáig egyetlen szettet sem nyert azokon a meccseken, amelyeket elveszített.

Szettek száma Felett 2.5 @ 2.60

Ne feledkezzünk meg a tengerentúli Lexingtonban zajló tornáról sem, ahol Jennifer Brady (WTA 49.) először jutott WTA-torna döntőjében, miután fiatal honfitársát, Cori Gauff-t verte az elődöntőben. Ellenfele az a svájci Jil Teichmann (WTA 63.) lesz, aki a tavaly két WTA-tornát nyert (Prágában és Palermóban salakon). Jil azt a Shelby Rogers-t verte az elődöntőben, aki Serena Williamsot búcsúztatta egy fordulóval azelőtt. A lexingtoni döntősök két alkalommal találkoztak eddig, mindkét meccs a tavaly zajlott le kemény borításon és az állás 1-1.

Fogadj a két döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.08.15. (11:04).