Petra Kvitova legyőzése után, Vera Zvonareva szembe került Karolina Pliskovával is.

Vera Zvonareva (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

A rutinos orosz játékos (WTA 113.) a selejtezőkből jutott fel a főtáblára, ahol előszőr az amerikai Christina McHale-t, majd a kétszeres Grand Slam-bajnok cseh játékost, Petra Kvitovát búcsúztatta (6-4, 3-6, 6-4). Annál többet jelent Verának ez a bravúrja, hogy nem a legeredményesebb borításán szerezte. Pályafutásának tizenkét tornagyőzelméből csak kettőt nyert a lassú borításon. Ennek a sikerének köszönhetően egy másik neves cseh játékossal, a volt világelsővel, Karolina Pliskovával (WTA 9.) mérkőzhet meg a nyolcaddöntőben. A huszonkilenc éves Karolina első meccsén 6-2, 6-3-ra verte Anastasija Sevastovát, de nem kényelmesedhet el, mert az idén nagyon gyengén teljesített, hiszen csak az Australian Openen és Stuttgartban nyert egymás után két meccset és a harmadik mindkét tornán a végállomást jelentette. Az is igaz, hogy Zvonareva sem volt ez idő alatt valami eredményes, de legalább játszott egy elődöntőt Szentpéterváron kemény borításon és (ami most ennél fontosabb lehet) a selejtezőmeccseit is számításba véve, Rómában már negyedik megnyert mérkőzésénél tart.

Pliskova az esélyesebb, de most nagyon jól jőhet Zvonarevának a nagyobb tapasztalata. Persze, ez csak akkor számíthat igazán ha bírja még fizikailag. Bár nem sok befolyása lehet az olaszországi meccsükre, a statisztika kedvéért megemlíthető, hogy az egyetlen egymás elleni mérkőzésüket Zvonareva nyerte 2018-ban Moszkvában kemény játékfelületen.