Sem Garbine Muguruza, sem Sloane Stephens nem remekelt tengerentúlon, és ezért mindkettőnek meccsekre lenne szüksége a közeledő Roland Garros miatt.

Garbine Muguruza (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

A sorshúzásnak köszönhetően csak egyiknek lesz alkalma legalább két nagy téttel bíró mérkőzést játszani a rangos francia torna előtt, mert Rómában egymással csapnak össze. Bár mindkét játékos roppant támadó stílusú, a salak fortélyait is ismerik. Muguruza (WTA 17.) Roland Garrost nyert 2016-ban, Stephens (WTA 33.) ugyanott döntős volt 2018-ban. Sloane 2-1-re vezeti Garbine-t az egymás elleni meccseken, és a tavalyi Roland Garroson két sima játszmában győzte le a spanyolt, ami mostanáig az egyetlen meccsük volt a lassú borításon. Azóta nem játszottak egymás ellen. Muguruza egyetlen győzelmétől közel öt év telt el. Érdemes megjegyezni az egymás elleni meccseikről, hogy sosem került ezeken sor döntő játszmára.