Ons Jabeur nem találta eddig a módját, hogy legyőzze Petra Kvitovát, de Sydneyben változhat a megszokott forgatókönyv.

Ons Jabeur (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

A huszonhét éves tunéziai játékosnak nemcsak jobb a helyezése a világranglistán (10.), de jobb formában is látszik Petránál az idény legelején. Jabeur Sydneyben kezdte a szezont, első meccsét sima két játszmában nyerte Astra Sharma ellen (6-1, 6-3-ra). Kvitova (WTA 21.) Adelaideben lendült először akcióba, de három játszmában veszítette el nyitómeccsét Priscilla Hon ellen. Közel volt, hogy Sydneyben ugyanilyen kellemetlen élményben legyen része, de nagy nehezen sikerült szetthátrányból fordítania az Arantxa Rus ellen játszott meccsét (3-6, 7-6, 7-5).

Ons tűnik a mérkőzés esélyesének, Petra csak a tapasztalat terén fölényes, a cseh játékos jóval rangosabb eredményeket ért el pályafutása során mint ellenfele. Mindhárom egymás elleni mérkőzésükön sikerült vernie Jabeurt. 2019-ben találkoztak először a Wimbledon gyepén, 2020-ban másodszor a dohai kemény borításon és a tavaly pedig harmadjára Cincinnatiban szintén kemény játékfelületen. Mérkőzéseikben közös az a tény, hogy Ons egy játszmát sem tudott nyerni ezeken, ennek ellenére Sydneyben eljöhet az ő ideje.

Fogadj teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.01.11., 07:05.