A budapesti vizes világbajnokság harmadik napjának esti döntőiben izgalmas csaták várhatók. Könnyedén lehet, hogy egy görög aranyérem mellé, még világcsúcs is érkezik, illetve egy 17 éves szupertehetség is felülhet a trónra.

Férfi 100 méteres hátúszás: Görög aranyérem?

Apostolos Christou eddig elsősorban az Európa-bajnokságokon ért el szép eredményeket (három bronzérem), tavaly Tokióban az elődöntők jelentették számára a végállomást (11. helyen végzett), de idén egyértelműen szintet lépett. Gyönyörűen delfinezett ki a forduló után, illetve a rajtja is kiváló volt, ez elősegítette, hogy világbajnoki csúcsot ússzon az elődöntőben.

Az oroszok távolmaradása után, illetve az idei eredményeket figyelembe véve, az amerikai versenyzők tűntek a legnagyobb favoritnak. Christou azonban nagyon könnyedén nyerte a futamokat, még ő maga is meglepődött rajta, hogy mennyire lazán úszott 52:09-et. Az olasz Thomas Ceccon volt hozzá a legközelebb, viszot neki már ez lesz a harmadik szám, amiben indul, kicsit túl van terhelve, míg a görög csak a hátúszásra koncentrál.

Ryan Murphy a szám riói olimpiai bajnoka, de igazán jól sosem szerepelt a vb-ken (3. és 4. hely). Az előfutamok során sem volt meggyőző, reális a 6.00-os odds a győzelmére. A világbajnokság előtti idei időket tekintve ugyan második, de jól látható, hogy kelleni fog az 52 eleje, esetleg 51-gyel kezdődő idő, amire az olasz és görög versenyzőn kívül, esetleg Hunter Armstrong képes, aki fokozatosan építette fel az úszását a döntőre.

Van még egy elmélet, miszerint tényleg rendkívül gyors a medence - ezért lepődött meg a görög az eredményén -, ami viszont Armstrongnak kedvezhet, mert alapjáraton is képes volt idén 52:20-ra, ha "laza" úszással ért el 52:37-et, akkor a döntőben képes lehet egy jobb eredményre (Armstrong nyer: 3.50).

Női 100 méteres hátúszás: Közel a világcsúcs?

A tokiói olimpiai a csúcsokról szólt női 100 háton, ugyanis minden körre jutott egy olimpiai rekord. Akkor Kaylee McKeown nyert, mindössze 2 századdal maradt el a saját világcsúcsától. A budapesti vb-n nem állt rajthoz ebben a számban, így elmarad a visszavágó közte, Regan Smith és Kylie Masse között. Utóbbi kettő csatáját hozhatja a versenyszám, de kissé olyan érzése van az embernek, mintha már a döntő előtt eldőlt volna az aranyérem sorsa.

Masse a tavalyi olimpián három érmet szerzett, de egyik sem arany volt. Kiváló versenyző, elmúlt két vb-n megnyerte ezt a számot, de az elődöntő alapján Smith jóval jobb formában van. Alig maradt el a világcsúcstól, mindezt rendkívül könnyedén, még Masse hiába kezdett jól, végig érződött rajta az erőlködés. Valószínűleg épp emiatt mindössze 1.16 a szorzó Smith győzelmére, ami rendkívül alacsony.

Férfi 200 méteres gyorsúszás: 17 éves favorit?

David Popovici már a tavalyi tokiói olimpián is felhívta magára a figyelmet, amikor mindössze 16 évesen minimális különbséggel maradt le 200 gyorson a dobogóról. A legnagyobb tehetségnek tartják, aki úgy tűnik, hogy nem vár sokáig az első világbajnoki címére, már Budapesten bejelentkezett érte. Magasan a legjobb idővel került döntőbe úgy, hogy fáradtságnak semmi jele sem volt.

Már az elődöntőben azon a szinten volt, mint tavaly a tokiói fináléban. Az olimpiai bajnok Thomas Dean és a friss világbajnok, Elijah Winnington lehetnének rá veszélyesek, de mindketten fásultan mozogtak a medencében. Felix Auböck a döntőkben eddig nem remekelt (elődöntő specialista volt), míg Lukas Märtens számára inkább a hosszabb távok azok, amik kedvezőek. Popovici miatt idővel veszélyben lesz Paul Biedermann világcsúcsa is, de egyelőre még elég neki a vb-cím is (1.30).

A kínálatot a bet365 felületén, az egyéb sportok és úszás szekcióban találjátok.

Duplázd meg nyereményed akár 100$ értékig

A Stake.com-on a legrangosabb európai focira fogadva megkétszerezheted nyereményed.

Stake regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: Budapest, 2022. június 16. Milák Kristóf olimpiai, világ- és háromszoros Európa-bajnok válogatott úszó a Duna Arénában 2022. június 16-án, a magyarországi vizes vb kezdete előtt két nappal. MTI/Kovács Anikó Fotó: Kovács Anikó/MTI Fotószerkesztőség