Serena Williams kiesésével teljesen kinyílt a felső ág a női mezőnyben. Két egykori Grand Slam-győztes (Ana Ivanovic, Na Li) és két outsider (a rutinos Flavia Pennetta és az óriási jövő előtt álló Eugenie Bouchard) számára is lehetőség nyílt egy kiugró eredményre. Immáron tökéletes teniszidőben feszülnek egymásnak, nézzük mire számíthatunk kedd hajnalban.

Bouchard-Eugenie-tenisz-003

Eugenie Bouchard. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

Na Li kezében a döntés

A 2011-es Roland Garros-győztes egyike azon kevés teniszezőnek, akinek a jó játékára nincs ellenszer. Ha ő formában van és koncentrált, akkor Serena Williamsen kívül bárki állhat a másik oldalon, annyi dolga van, hogy várja a kínai hölgy visszaesését. Flavia Pennetta sem tehet másként. Játszhat ő akármilyen jól, ha Na Li nem segít neki, sokáig nem tart majd a meccs. A salakos GS-győzelem ellenére a kínai hölgy legjobb tornája az Australian Open: kétszeres döntős és több nagy győzelem áll a neve mellett. Lucie Safarova ellen megvolt a holtpont, meccslabdát is hárítania kellett mielőtt bedarálta a bal kezes cseh nehézbombázót. A túlélés után, Ekaterina Makarova ellen megérkezett a jó forma is, ha azt a teljesítményt továbbviszi, akkor sima 2-0 neki, ha helyenként szétesik, akkor Pennetta is beleszólhat az eredmény alakulásába. Ennyi "ha" után nem érdemes nagyobb pénzt áldozni erre a párosításra. Az olasz hölgy nagy hibája, hogy nem tudja befejezni a meccseket, vezessen akármekkora különbséggel, ami egy teljesen szétesett Na Li számára is megadja a lehetőséget, hogy újra felépítse a játékát. Ezért kínai továbbjutást várok és kombi alapanyagnak még a szorzója is megteszi, de a különbség lutri.

Ivanovic-Ana-tenisz-007

Ana Ivanovic. Fotó: Neale Cousland/Shutterstock.com

Ana újra megizzadhat

A szerb szépség remek formában érkezett az év első GS-tornájára, ám ennek ellenére sem gondolta senki, hogy két héten belül Venus után Serena Williams is fejet hajt majd előtte. Ana játéka nagyon egyben van. A szerva működik, a tenyeres sistereg, a gyengébb fonák eddig még kitartott.
Eugenie Bouchard az új hullám egyik legtehetségesebb képviselője, jól adogat, mindkét oldalról remekül üti a labdát, van esze a játékhoz és folyamatosan fejlődni próbál. Ivanovic legnagyobb előnye a gyorsabb láb. A kanadai lány védekezésben még nincs azon a szinten, mint az egykori világelső, de támadásban nem kell szégyenkeznie. Ezt bizonyítja a wimbledoni meccsük is, ahol a gyors és csúszós füvön a konzisztens nagy ütések döntöttek Eugenie javára két sima szettben (6-3, 6-3). Most Ana számára jóval kedvezőbbek a körülmények. Ezen a borításon lehetősége van rá, hogy kivegye a ritmusból a kanadait és hibákra kényszerítse. A Serena elleni győzelem után az önbizalma is rendben lehet, de az esélyesség terhét is viselnie kell, míg a fiatal ellenfél veszíteni való nélkül léphet pályára és elengedheti a kezét.
Ilyen körülmények között egy brusztolósabb meccsre számítok, ahol könnyen döntő szettbe is csúszhatnak a lányok, de minimum egy szoros játszma kinéz.