Az Euroliga negyeddöntőiből csak a Real Madrid tudott simán továbbjutni, többi párharcban mind túlórára van szükség, ötödik meccs dönt a Final Fourba jutásról a Barcelona - Olympiakos, Panathianikos - Maccabi és a Monaco - Fenerbahce csatákban is.

Barcelona - Olympiakos: Mi történt eddig?

Az elsőt két találkozó felemás eredményeket hozott. A pályaelőnyt hamar elbukták a katalánok, de összességében kiegyenlítettek mérkőzések voltak. Mindkét csapat jó védekezéséről ismert, ez látható a találkozókon, mert jobbára a fegyelmezett defenzív játék dominált, nem a Real Madridtól látott offenzív játék és sok-sok pont. Ezzel fordulhattak rá a sorsdöntő pireuszi meccsekre.

A harmadik mérkőzést megnyerte a katalán gárda hosszabbítás után, de most nehéz abból a szempontból tippelni, hogy mentálisan milyen állapotban vannak. A negyedik meccsen ugyanis egy eléggé komoly zakót kaptak, de a helyzeti előny náluk, mert hazai környezetben vívhatják ki a továbbjutást a Final Fourba. A második pireuszi találkozót 92-58-ra nyerték a görögök, teljesen megfogták a Barcelonát.

Shaquielle McKissic hihetetlen formában volt, vezérré lépett elő, több olyan mentális töltetet is kapott az Olympiakos (Dillon Brooks látogatása stb.), ami nekik kedvezett. Bartzokas megint összekapta a csapatot, látványos és szép játékra képes az Olympiakos, de sokszor inkább mindent feláldoznak a fegyelmezett és agresszív védekezés oltárán. A szakértők 3-1-es görög sikert vártak a párharcra, ehelyett 2-2-vel várják az ötödik meccset.

Barcelona - Olympiakos mérkőzés tipp

Abból a szempontból eléggé nehéz tippelni, hogy kiegyenlített a két csapat küzdelme és tényleg csak az adott napi forma dönt a győztes kilétére. Ott viszont bőven lehetnek eltérések, ugyanis bármelyikük képes egyetlen meccsen kiütéses sikerre. Ezt bizonyította legutóbb az Olympiakos, akik szétszedék a Barcelonát. Nem lehet tudni, hogy ez mekkora nyomott hagyott a katalánokban.

Barcelona - Olympiakos statisztika: Barcelona átlagosan több pontot szerzett mérkőzésenként (81.7), mint Olympiakos Pireus (79.0). Barcelona hazai mérkőzéseken átlagban 86.1 pontot szerzett, Olympiakos Pireus pedig vendégként átlagosan 78.0 pontot.

Úgy ítéltük meg, hogy ennyire kiélezett meccsen, Bartzokas és Grimau mester egyaránt a védekezés felé fordul majd. Bartzokas csapatának ugyan a támadójátéka látványos, de olyan volumenre nem képesek, ahol mondjuk 90-100 pont környékén teljesítsenek. Ennek viszont kicsit ellentmond az, ahogyan Bartzokas korábban a pireusziak edzőjeként az ötödik meccsekre készült.

• 152,5 pont felett 1.91
  • Olympiakos +4,5 ponttal 1.87

Minden esetben 150 pont felett teljesítettek, Bartzokas korábban egyetlen ötödik meccset veszített (ebben a tekintetben 3-1-es a mérlege, jóval nagyobb a tapasztalata ilyen téren, mint Grimaunak), viszont azt az egyet épp Spanyolországban. A szorzók alapján lenne érték az Olympiakos idegenbeli sikerében, de egyéni megoldások szempontjából, clutch szituációban talán a hazaiakat élesebbnek érezzük.

Barcelona - Olympiakos élő közvetítés

Hol nézhető a Barcelona - Olympiakos mérkőzés? Az Unibet oldalán szerdán 21:00-től.