Szombaton még a kocsmatúra és buli előtt nézz egy kis angol focit, ráadásul egyből rangadót láthatsz. Egész jól alakultak az utóbbi meccsei a Chelsea együttesének, így aztán még az is lehet, hogy megviccelik a veretlen Arsenalt. A párharcot dominálják az Ágyúsok egy ideje, időnként akár négyet is rámolva a kékeknek.

2023 okt 21. 18:30
Tipp: Chelsea lapok 2.5 felett
Bet365
1.90

Három győzelmen túl a Chelsea

Vannak csapatok, melyeknek nagyon jól jött a válogatott szünet, ilyen például a rosszabb formát hozó Manchester City, de van az ellentétre is példa. Itt van mindjárt a Chelsea, mely egész jól elkapta a fonalat a szünet előtt. Győzelem a Brighton elleni ligakupa meccsen, aztán két bajnoki siker. Majdnem leírtam, hogy két gyengébben szereplővel szemben győztek, de ugye az egyik az a Fulham, mellyel azonos pontszámmal áll a Chelsea.

Ami biztos, hogy a két győzelem biztató, végre gólokat szereznek. Így már mondhatjuk, hogy korai volt Mauricio Pochettino említése a sack race kapcsán, hiszen elindult eredményes irányba a csapata. Az elmúlt két meccsen 6 gólt szereztek, és nem múlik a keménység. Kapják a sárga lapokat durvaságért, még a mester is besárgult a Burnley ellen reklamálásért. Ez csak azért érdekes, mert a fegyelmezetlenség komoly gyengepont a Chelsea-nél.

Mauricio Pochettino Tottenham 002
Mauricio Pochettino. Fotó: CosminIftode/Shutterstock.com

Még mindig veretlen az Arsenal

Úgy tudta megőrizni veretlenségét az Arsenal, hogy több rangadón is túl van. Magabiztos siker a Manchester United ellen, domináltak és közel 20 lövésük volt. Nagyot játszott Saka, Odegaard és Rice is. Aztán döntetlen a Tottenhammel szemben, Saka újfent remek volt. Nem maradhat ki a sorból az utolsó meccsük még a szünet előtt, amikor is szűken ugyan, de legyőzték a Manchester City csapatát, Martinelli az utolsó percekben érte el a különbséget jelentő gólt.

Hiányozhat majd Saka, de bőven vannak nyerőemberei az Arsenalnak, ráadásul a Chelsea-nél több sérült van még mindig. Jól működik az Ágyús középpálya, és mivel egy Guardiola-iskolát elvégzett tanítvány ül a kispadon, ezért ez jelenti az alfát és omegát. Amíg valakinek jól fog menni a középpályások közül, például Odegaard rendre jól játszik a Chelsea-vel szemben (legutóbb duplázni tudott ellenük), addig megy előre az Arsenal.

Chelsea - Arsenal fogadási lehetőségek

Komplexebb, szervezettebb az Arsenal, több nyerőemberrel, ezért alapjáraton vendég győzelemre tippelnék, ami a bet365 kínálatában 2.30-ért játszható. Viszont egy valami ezt keresztbe húzhatja, mégpedig a keménység. Báránylelkűek az Ágyúsok a riválishoz képest, ezért aztán inkább lapok irányába megyek el. Lehet túlhúzom a témát, mindenesetre a Chelsea legalább három büntetőkártyájára tippelek!

október 21., szombat

A cikkben közölt oddsok a(z) Bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 október 17. 14:53 UTC.