Labdarúgó vb-selejtezők - Anglia-Magyarország 004  MTI/Kovács Tamás

Fiesztát várunk a csapattól San Marino ellen

Foci tippek Magyarország vb-selejtező San Marino

Egyik kedvenc ellenfele érkezik a magyar csapatnak, miután San Marino továbbra is abba a kategóriába esik, ahol a győzelem nem jelenthet akadályt. A miniállam a világ egyik leggyengébb nemzeti csapatával rendelkezik, így nem a találkozó végkimenetele lesz itt a kérdés, hanem hogy mennyi lesz a két csapat között.

2021 nov 12. 20:45
Tipp: Első félidő 1,5 gól felett + mindkét csapat gólt lő az első félidőben: NEM
Bet365
1.80

Hiányzókkal telítve

Miután az előző két körben biztossá vált, hogy a magyar csapat nem fog odaérni a pótselejtezős helyre, várható volt hogy a klubok sorra fogják megtagadni a játékosoktól majd a nemzeti csapathoz való csatlakozást. Hosszú a sor, így próbáljuk is őket összeszedni: Gulácsi Péter, Willi Orbán, Kleinheisler László, Bolla Bendegúz és Sallói Dániel egyelőre a listán szereplők. Közülük hárman azért erőteljesen pályáznának a kezdőbe kerülésért, azonban a hiányuk nem látszódhat meg a miniállam ellen! Gulácsi pótlása azért már nem először történik meg és remélhetőleg úgysem akad sok dolga majd a helyettesének és ugyanez lehet igaz az Orbánt pótló játékosra is. Kleinheisler hiánya gondot okozhatna mind támadásban, mint védekezésben, azonban középen így összeállhat a Szoboszlai - Schäfer - Nagy trió, amely minőségbeli romlást nem igazán mutat. A támadókat pedig nem érinti meg túlságosan Sallói hiánya, így kijelenthetjük, hogy készen állunk az összecsapásra!

PODCAST

A san marinói had

Sokan tudjátok, hogy a San Marinó-i csapatban azért sok amatőr játékos van, így pedig ezeken a meccseken egyetlen céljuk lehet: minél kevesebb góllal megúszni a 90 percet. A teljes meccsen védekező szellemben fognak játszani, így a magyar támadásokon majd azért lehet csiszolnia Rossi mesternek. Sokatmondó tény azért, hogy Andorra nagyon simán verte őket ebben a selejtező-sorozatban oda-vissza és a Nemzetek Ligája D-csoportjában sem termett nekik túl sok babér. Ennek következtében ez bizony súlyos vereségnek néz ki számukra a Puskásban, ahol nézők is lehetnek. Motivált emberekkel tele van a támadósorunk: elég csak a bizonyítani vágyó Szoboszlaira gondolni, vagy a sérülésből visszatérő Szalai Ádámra, akik kiegészülhetnek két, gyors szélsővel.

Andrea Grandoni (Fotó: Alizada Studios / Shutterstock.com)

A fogadási piacokat böngészve én a kis mellékpiacok kombinációjában látom most az értéket. Tekintve, hogy a vendégektől 90 perc védekezést várok, míg a magyaroktól viharos kezdést, így az első félidőre koncentrálnék most. Nincs mese, a magyar csapatnak már 45 perc alatt előnyt kell kiépíteni, ami számomra legalább két gól. Ha ezt meglövi a két csapat, akkor máris kapunk egy elfogadható 1.61-es szorzót, amit önmagában is vinnék. Kombinálni viszont tudjuk, ha kijelentjük, hogy ez a két gól úgy jön le, hogy csak az egyik csapat talál be az első játékrészben (1.80). Közel vagyunk így a duplázó szorzóhoz és azért valljuk be, ez egy nagyon papírforma kombináció, nagyobb a valószínűsége, mint amit az odds mutat.