Négy mérkőzés maradt a pénteki napra, ami a női vízilabda eseményeket illeti. Játszanak a hetedik és az ötödik helyért, utóbbi találkozón (sajnos) mi is érdekeltek vagyunk. Fájó dolog ez, méghozzá mocskosul, mert ha megverjük Kanadát, mindenképp éremért játszunk. Lesz még bronzmeccs és döntő is, de mindkettőnek előre borítékolható a vége, szóval izgulni vélhetően csak a magyarok meccsén fogunk.

Ausztrália és Görögország a 7. helyért küzd

Mindkét együttes többet érdemelne picit, csak mindkettő rosszkor volt rossz helyen. Ausztrália pechje, hogy a legjobb nyolc között belenézett az USA nevű falba. Maradt az 5-8. hely valamelyike. Helyosztón Olaszország ellen döntetlen, mondjuk vesztett helyzetből visszakapaszkodva, de a büntetőpárbajból az európai együttes jött ki jobban. Ami pedig a görög együttest illeti, ugyanúgy elrontotta a negyeddöntőt, mint mi Kanada ellen. Ez a görög válogatott jobb, mint az éremért játszó Kanada és Spanyolország, de amikor kellett volna, nem tudta legyőzni a hispán csajokat. Ettől függetlenül, ha ez a görög és ez a spanyol együttes 10-szer találkozik, minimum 6-7 meccset a görög nyerne.

Ausztrália erénye a remek védekezés, a csoportban Oroszországot 5 gólon tartotta (!), USA ellen a nyolc között csak 7-5-re kapott ki. (Ne feledjük, USA az elődöntőben az oroszok ellen félidőre termelt 11 gólt.) A görög csapat sem védekezik rosszul, ezt ellenünk is bizonyította az első és második negyedben, hogy aztán szétessen a harmadikra. Gofersés és Asimakiék a csoportmeccsen 11-8-at játszottak, ott Görögország nyert. Született 19 gól, ám ha abból indulunk ki, hogy az ausztrálok milyen kevés gólon tartották USÁ-t és Oroszországot, vélhetően most kevesebbet kapnak Tsoukaláéktól, mint tizenegy. Fáradtak is a csapatok, ráadásul ez déli meccs, nem igazán várok sok gólt. A gólhatár 17.5-ös a bet365-ön, ami nincs rosszul belőve, de még így is under szaga van ennek a randinak. Fogadni egyelőre nem merek, megvárjuk, mivel jön elő az unibet.

vizilabda-nok-011

Illusztráció. Fotó: Mike Broglio/Shutterstock.com

Az 5. hely a cél Olaszország ellen

Sírva fakadok, ha arra gondolok, hogy a spanyol és a kanadai együttes éremért játszik, ez a magyar-olasz meg az 5. helyért megy. De ez van, ebből kell kihozni a maximumot a csajoknak és nekünk is. A motivációs szint nincs magasan egyik oldalon sem, de mindkét válogatott nyerni akar, és győzelemmel zárni a tornát.

Ami aggasztó, hogy az olasz együttes 11 gólt dobott Ausztrália ellen. Ha ott megtette, megteheti ellenünk is. Az mondjuk fix, hogy nálunk Gangl kezd majd a kapuban. Görögország ellen is akkor kezdődött a felzárkózás, amikor őt hozta be a kapitány, és Kasót kihívta. Hátrányból, -3-ról visszajöttünk, és becsületből megvertük a görögöket. Az olaszok sem alibizték el az Ausztrália elleni találkozót, szóval éles és szoros meccset várok, annak ellenére, hogy 'csak' az 5. hely a cél.

A probléma, hogy a 18.5-ös gólhatár megint csak jó, már a bet365-nek, mert nehéz vele mit kezdeni. Az esélyek pedig szintén eléggé hasonlóak, bár a győzelmünkre adott 1.80 mindenképp gyengébb odds, mint az olasz sikerre kínált 2.80. Csak ilyen vagy-vagy tippem van, nem szívesen erőltetném.

Oroszország és Kanada meccsel a bronzért

Nem titok, hogy az Oroszország-USA meccsen kevés gólt vártam. Hamar kiderült, hogy az a tipp téves, mert az 5-4-es első és a 6-1-es második játékrész hozott annyi dugót, amit én az egész meccsen vártam. USA 11 góllal terhelte Oroszországot félidőig, mintha extra motivációt is érezni lehetett volna az Egyesült Államok csapatán. Tényleg, mintha Dél-Afrika lett volna az ellenfél. A gálaszagú első negyed, és a 6-1-es második után a 3. és 4. játékrészt mindkét együttes végigalibizte. Fattalék a döntőre, Prokofeváék a bronzmeccsre tartalékoltak. Kanada ellen pedig lehet négynél több gólt lőni, a spanyolok például 12-ig jutottak. Nem mondom, volt egy-két olyan kanadai gól, amire a 'WOW' volt a reakció, de azért összességében érezni lehetett, jobb a spanyol együttes. Emlékszem, hogy a Spanyolország-Kanada meccsen is 2.5 gól volt a hendikep-határ, itt is ennyi. Nálam az orosz csapat jobb most, mint a spanyol, annak ellenére, hogy utóbbi finálét játszik. Szóval az oroszok ezek alapján minimum hárommal megverik Kanadát, de maradok a 'naked' orosz győzelemnél, csak így simán, flikk-flakk nélkül azt mondom, nyer Oroszország. Hogy 1-2 góllal, vagy akár 6-7 is lesz közte, nem tudom.

Christine Robinson Kanada vízilabda 001

Christine Robinson (j). MTI Fotó: Czagány Balázs

Finálé: USA-Spanyolország

Ez a döntő nem lesz feszes, mindkét együttes sejti, hogy mi várható. Sejtheti is, mert pont tíz nappal a finálé előtt csoportmeccset játszottak, és Musselmanék nem húzták el a mézes madzagot a spanyol együttes orra előtt. Egy 6-1-es első negyeddel lett tudatosítva a hispán csajokban, hogy lehet itt keménykedni, csak sok értelme nincs. Aztán USA visszavett, szóval a 12-8-as végeredmény nem sejteti, hogy, ha USA ott végig tolja, nem négy, de minimum 10 dugó lett volna a két együttes között. Az amerikai válogatott csak az ausztrálok ellen nem tudott olyan negyedet produkálni az első félidőben, amikor legalább 6 gólt dobott. Más kérdés, hogy ott az ausztrálok ellen nem is volt rá szükség. Dél-Afrika és Új-Zéland ellen 'nem nagy dolog' a hat dobott-gólos negyed, de a spanyolok és főleg az oroszok ellen már az.

USA nagyon érzi az egyensúlyt védekezés és támadás között. Sérthetetlen együttes. A spanyol pedig tehetséges, és egész biztos vagyok benne, hogy számukra ünnep ez a nap, hogy USA ellen ismét játszhatnak, immár a fináléban. Visszagondolva becsukott szemmel arra, hogy mit is tudok felidézni a spanyol meccsekről, csak a szép megoldások, szép gólok ugranak be. Mindez támadásban. Ami a védekezést illeti USA mellett Görögország és Kanada is eljutott 10 dobott gólig a spanyolok ellen. Laura Ester kapaszkodni fog becsülettel a kapuban, de én azt hiszem, itt a fináléban USA nem fogja megtenni azt a szívességet, hogy az első negyed után visszavált utazó sebességre. Az oroszok ellen a bronzmeccsen két negyed alatt volt 11 gólon az Egyesült Államok, bele sem merek gondolni, mi lesz akkor, ha netán a 3. játékrészt is komolyan veszi egyszer.

Ha felébred az unibet, akkor talán lesz még egy-két tipp, de a bet365 szűkösebb kínálatából most egyedül az orosz-siker az, amire fogadni merek.

• Vizes VB 2017 tipp

Kanada-Oroszország (Oroszország győz)

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.

Betano regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: Az amerikai Rachel Fattal (b) és a spanyol Jelena Lloret Gomez. MTI Fotó: Czagány Balázs