Élesedik a világelsőségért folyó harc Novak Djokovic és Roger Federer között, mindketten itt vannak a negyeddöntőkben. A legjobb 8-ból heten a Top 10 képviselői, csak Kevin Anderson "csúfít" ebbe bele, ő Wawrinka kiejtésével jutott el idáig. Andy Murray a tegnapi nap folyamán bebiztosította a helyét a londoni VB-re, míg Nishikori és Berdych - ha nyernek - ma  válthatnak repülőjegyet.

Federer szeme előtt a világelsőség

Federer-Roger-tenisz-024

Roger Federer. Fotó: Neale Cousland/Shutterstock.com

Nem indult könnyen az év utolsó Masters-tornája a svájcinak, ugyanis Chardy nagyon megizzasztotta az első mérkőzésén. Az első játszmában 5:2-es hátrányból állt fel, négy szettlabdát kellett hárítania, de végül behúzta rövidítésben. A második játszmában fej-fej mellett haladtak, hozták a saját adogatásukat, viszont fogadóként - mikor Chardynak a meccsben maradásért kellett szerválnia - volt két mérkőzéslabdája, de nem tudta kihasználni a svájci klasszis és végül tiebreakben elvesztette a szettet. A döntő felvonás viszont nem okozott különösebb izgalmakat, egy korai breaknek - amit végig tudott vinni - köszönhetően behúzta a találkozót, visszavágott a római vereségért a gallnak. A nyolcaddöntőben ismét egy francia következett: a torna meglepetésembere, a fiatal Poullie meglepően jól játszott, de viszonylag két sima szettben kikapott a példaképétől. Nem volt egy nagyon izgulós mérkőzés, magabiztosan hozta az adogatásait a svájci, jól játszott, magas szinten. Gyakran adott teret az ellenfelének, néha tudott is élni vele a francia, de egy percig sem volt kérdéses Roger továbbjutása. Mindkét eddigi találkozóján kijött Federer szokásos, nem éppen szerencsés "hagyománya": a breaklabdákat nem valami jó százalékban használta ki, ez a mai mérkőzésén nem fog beleférni. Raonic ellen meg kell ragadni az esélyeket, viszont tudja, hogy kell játszani ellene.

Raonic nincs jó formában

Raonic-Milos-tenisz-011

Milos Raonic. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

Milos Raonic most nincs élete formájában. Alapvetőlég remek évet zárt, de a szezon vége felé a pletykák szerint kisebb sérüléssel küzd, s ez látszik is az eredményein. A tokiói 500-as versenyen eljutott a döntőig, utána viszont meglepő vereségekbe futott bele. Sanghajban betegségre hivatkozva feladta a Monaco elleni meccset, majd Moszkvában Berankis, Bázelben pedig Goffin ellen szenvedett vereséget. Svájcban nyert két mérkőzést, de azokon a találkozókon sem volt meggyőző a játéka, megszenvedett a győzelemért. Nem jött jól Raonicnak ez a rossz forma így az év végére, ugyanis azok, akik Londonban akarnak lenni, elég jól hajráznak. Matematikai esélye még van Raonicnak, de ahhoz meg kéne nyernie a tornát. Az első meccsén Sock ellen egy nagyon szoros, döntő szett rövidítéses csatára kényszerült, a nyolcaddöntőben pedig Bautista ellen is meg kellett harcolnia a továbbjutásért. A spanyol ellen 7-5, 7-6-ra nyert, de a második szettben - tőle szokatlan módon - kétszer elveszítette a szerváját, ráadásul a rövidítésben volt egy szettlabdája is az ibériainak. Vannak gondjai tehát Raonicnak, s ugyan küzd, de nincs jó formában.

Őszi Promóció - Nyerj 10 eurót! Részletek ITT!

Federer az esélyesebb

Raonic egy nagyon tehetséges játékos, aki biztos, hogy még előrébb is szerepelni fog eredményileg a jövőben. Viszont egy valamiben le van maradva a feltörekvő játékosoktól, az pedig egy skalp a Nagy Hármasból. Dimitrov és Nishikori már vert meg világelsőt, például Djokovicot (a japán nem is egyszer), de a kanadainak nem jött össze még ez. Nadal ellen 0-5-re, Djokovic ellen 0-3-ra, Federer ellen pedig 0-6-ra áll. Nem valószínű, hogy ma fog megszakadni ez a sorozat. Rogerrel idén Cincinnatiben és Wimbledonban találkoztak, mindkét mérkőzést nagyon simán húzta be a svájci, a legszorosabb szett 6:4 volt. Jelenleg nincs olyan formában a kanadai, hogy Federert megverje. Az ászokat gyártja azért, eddig 42-t ütött a két meccse során összesen, viszont labdamenetekben sokat hibázik. Nem annyira gyors ez a borítás, mint például a bázeli volt, ez talán most inkább Federernek kedvez jobban. A svájci jobb formában van, idén kétszer simán verte meg Raonicot, ráadásul talán a pálya is jobban kedvez neki, két szettes győzelmet várok Rogertől.

• ATP - Parizs tipp

Milos Raonic - Roger Federer, Federer 2:0-ra nyer

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.