Mindkét oldalon vannak komoly hiányzók, de a Leipzig jóval jobb keretből dolgozhat és a formájuk is jobb, mint a Wolfsburgnak, ebből pedig mi vendég sikerre apellálunk.

2023 okt 31. 18:00 Közvetítés: UnibetBet365

Wolfsburg: Hiába kezdték jól a szezont

Nehéz helyzetben a Wolfsburg, védekezésük szétesett, első számú kapusuk pedig bejelentette, hogy nem hosszabbítja szerződését és év végén ingyen távozott. Nem aratott osztatlan sikert a klubnál, Niko Kovac edző végül ki is tette a keretből, miután Koen Casteels finoman utalt rá, hogy egy nagyobb kihívás elé néz, ami jelen esetben lehet akár a kapust kereső Bayern München kapuja is, ugyanis a bajorok előszeretettel igazolnak ingyen a riválisoktól. A megmaradt hálóőrök a keretből meg sem ütik a belga szintjét, ez látszik az eredményeken is.

Az első hat fordulóban még eléggé jól állt a Wolfsburg, hiszen Jonas Wind szerezte a gólokat, megoldották a csapat tizesének, Luks Nmechának a kiesését is. Majd az októberi Casteels-botrány után, valami nagyon félrement, a legutóbbi három bajnokin 8 gólt kapott a csapat, Kovac pedig hallani sem akar arról, hogy Casteels visszakerül a keretbe. A jó bajnoki helyezés már most elúszott, hiszen október végén már öt vereségnél járnak, maradt számukra a kupa, ahol megpróbálhatnak menetelni, de rögtön a Leipzig csapatába botlottak.

Leipzig: Mégis hiányzik Szoboszlai?

A szeptemberi válogatott szünet alatt megsérülő Dani Olmo miatt komoly aggodalom volt Lipcsében, hiszen a spanyol játékos kiválóan kezdte a szezont, egymaga eldöntötte a Bayern München elleni szuperkupát, majd a bajnokságban is kiválóan játszott, de a sérülése kicsit megtörte a csapat lendületét. A védelem oszlopa és egyben csapatkapitánya, Willi Orbán is kiesett, Marco Rosénak sok kellemetlenséggel kellett megküzdenie, viszont szerencséje volt: könnyű sorsolás segítette őt.

A Bayern München és a Manchester City elleni mérkőzéseket leszámítva, csak nyerhető találkozó jött, ezek jelentős részén sikereket arattak, legutóbb a Köln csapatát verték 6-0-ra. Ahogyan az várható volt, Lois Openda nagy vétel volt, szórja a gólokat, de érdemes figyelni a salzburgi fiókcsapattól érkező Benjamin Seskóra, aki már a szlovén válogatott kezdő támadója (Eb-selejtezőket dönt el), miközben a Leipzigben 60 percenként betalál. Két ilyen támadóval nem csoda, hogy a csapatot nem tudják megállítani, Xavi Simons remekel, nekünk pedig mindössze az a tippünk, hogy a meggyengült wolfsburgi védelem nem fogja bírni a nyomást a kupameccsen.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 október 30. 10:13 UTC.