Budapesti Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Budapest Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Igen
26 (30.6%)
Nem
59 (69.4%)

Összes szavazó: 83

Szavazás lezárva: február 13, 2017, 11:42:18

momentum is állítólag párttá akar majd alakulni,akkor ők csak addig lesznek civil szervezet? együtt,4k: ők is civil szervezetnek indultak tudtommal,és párt lett belőlük. De már tényleg másfelé kanyarodunk az olimpiától   :redchug:

Szerintem nem is akartak komolyan olimpiát rendezni. Trollkodásnak indult az egész. Aztán visszalépett Boston, Róma és Hamburg, és akkor döbbentek rá, hogy akár még tényleg rendezhetünk és azonnal válságstábot hívtak össze  ;D

Á inkább hagyjuk tényleg az egészet...

Idézetet írta: Knapp Dátum február 06, 2017, 19:10:25
Nem szeretnék az olimpiától messze kanyarodni, de látom, te is rendesen belekavarodtál a kormányzati propagandába, így érdemes lenne előbb azt tisztázni, mit értünk civil szervezetek alatt!
Én például tagja vagyok egy magyarországi település pipaklubjának. Általában arról szólnak ezek a pipaklubos összejövetelek, hogy valamelyik kocsmában néhányan összegyűlünk a baráti társaságból, majd pedig sört iszunk, pipázgatunk és jókat dumálunk. Ennyi!

Nos, ez egy hivatalosan bejegyzett civil szervezet. Olyan civil szervezet, amelyről mostanában azt mondják kormányoldalon, hogy - ezt is, mint ahogyan többi más civil szervezetet is! - el kell takarítani! Eddig nem tudtam, hogy az általam is létrehozott civil szervezet ellenem van, viszont most már tudom, hiszen a magyar kormány tájáról "esztet jól megaszonták". Azaz féljek saját magamtól, mert én saját magam ellen vagyok...

Sőt, még olyasmit is mondanak, hogy Soros pénzeli ezeket a civil szervezeteket. Hát, bizony hozzánk a pipaklubhoz nem érkezett semmiféle pénz Sorostól. Sajnos! Szóval, ha szabadna itt kérnem, akkor szóljon már valaki annak a Sorosnak, hogy fizesse ezután a sörfogyasztásunkat!

Idézetet írta: Donwemer Dátum február 06, 2017, 20:41:31
momentum is állítólag párttá akar majd alakulni,akkor ők csak addig lesznek civil szervezet? együtt,4k: ők is civil szervezetnek indultak tudtommal,és párt lett belőlük. De már tényleg másfelé kanyarodunk az olimpiától   :redchug:

Igen, ilyen értelemben már ők sem klasszikus civil szervezetek, mert egyértelműen politizálni akarnak. Őket ilyen alapon lehet "ütni", ezt nem kifogásolom én sem.
Egyesületet kicsivel egyszerűbb és gyorsabb alapítani, mint pártot, így ez logikus lépés az elején. (meg jobban is hangzik, mivel a "párt" szó már jobban lejáratódott)
Ha választásokon akarnak indulni, akkor párttá kell alakulniuk, de ettől még a civil szervezetek bő 99%-ából sosem lesz párt és politizálni sem fognak.

Ám a hatalom álcivilezése nem is azoknak szól, akik nyílt politizálásra készülnek, hanem azoknak a szervezeteknek, melyek akár már évtizedek óta itt tevékenykednek, de egyből "külföldről pénzelt hazaárulóknak" állítják be őket, ha nem igazodnak a kormányzat elképzeléseihez. De hahó, a civileknek nem is ez a dolguk!
Lehet álcivilezni és sorosbérencezni mondjuk a Helsinki Bizottságot, mert a menekültek (vagy éppen a börtönben lévő elítéltek) jogaiért is hajlandóak felszólalni, vagy a gyülekezési szabadság korlátozása illetve a kormánytisztviselők ezreinek indokolatlan kirúgása miatt, de ez öngól, mert ők ezt akkor is csinálják ám, amikor más van kormányon! 2006-ban is aktívak voltak, mikor rendőrök által összevert járókelőket védtek az ügyvédeik...
Az ilyen civil szervezetek boszorkányüldözése visszaüthet, az "egyszerű embereknek" lesz kevesebb lehetősége, ha sikerül elüldözni, kiirtani őket.
A csabax által említett szervezetek meg "csak" kapnak egy bélyeget, ha a civilből is sikerül szitokszót csinálni.


De hogy tényleg olimpia is legyen, ezt a cikket már azután találtam, hogy az önkéntesek hiányáról írtam volna:
http://www.nlcafe.hu/olimpia_2016/cikk/olimpia-budapest-2024-beres-laszlo-olimpikon/

Ezek szerint egy olimpikon is láthatja reálisan a dolgokat.   ::)

Idézetet írta: csabax Dátum február 07, 2017, 21:19:10
szóljon már valaki annak a Sorosnak, hogy fizesse ezután a sörfogyasztásunkat!

Sörös György

Idézetet írta: Knapp Dátum január 29, 2017, 17:02:34

A legendás magyar szervezésről és az eü állapotáról egy tavaly őszi, személyes tapasztalatom jut eszembe: a János Kórház traumatológiájára reggel 8-tól lehetett menni kontrollra, de csak fél 10-kor kezdtek, mert nem találták a rendelő kulcsát...
(akkor sem lett meg, csak a szomszéd helyiségé, ahonnan szintén be lehetett menni)

És ez a Budai Trauma Centrum, ami 0-24-ben ügyeletes a hét 5 napján és a budaiak mellett "mindössze" a Visegrád-Zsámbék-Százhalombatta háromszöget látja el. (hja és kiemelt rendezvények esetén, pl. Sziget-fesztivál is ők ügyeletesek, szóval nincs ez olyan messze az olimpia témától)


Apró kiegészítés más forrásból, az ellátáshoz jutás esélyeiről:

http://velvet.hu/elet/2017/02/08/futo_gabor_egeszsegugy/

Az RTL Klub nem tudott egy olimpia-párti illetékest sem becsalni a tervezett vitaműsorába, pedig nem ártana inkább szavakkal vitázni, főleg mert volt néhány atrocitás az aláírásgyűjtések helyszínein.
Szétvert pult (Jászai Mari tér), széttépett aláírásgyűjtő-ív (Blaha), üveggel fejbe vert aláírásgyűjtő (Körtér), rendőrsorfallal elzárt pult (Határ út) és mindez azért, hogy ne lehessen véleményt se mondani...  (mert ugye egy népszavazáson még az olimpiai rendezés ötlete is nyerhet)

És vannak ilyen "sportszerető" idióták, akik még büszkék is a bunkóságukra:

! No longer available

Le is kellett tiltaniuk a kommentelést, mert nem volt túl népszerű a videó. (amikor először láttam, akkor volt a like/dislike arány olyan 20:400)

Az viszont tanulságos, hogy mióta komoly téma lett az olimpia-ellenes kampány, azóta mint ha megfordult volna a közhangulat is, a Republicon hasonló arányokat mért, mint amit az itteni szavazás mutat (kb. 25% mellette, 44% ellene...), de elég nagy a szórás pártszimpátia szerint:





Én sem csinálhattam volna szebben  :beerchug:  :redchug:


Szavazás (végeredmény): Budapest Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Igen
26 (30.6%)

Nem
59 (69.4%)

Igen arra. Árpád hídnál átmegyek naponta az aluljáron. Ott eleve mindig sokan jönnek mennek,alig lehet elférni. Erre ők,mintha lemérték volna hol vannak legjobban útban, és pont középre lehorgonyoztak. Aztán természetesen még én voltam a köcsög,hogy szólni mertem hogy nem lehetne valahova a fal mellé állni,és ne az út közepére.   :bash:

Legalább Te is véleményt nyilváníthattál a 266K mellett.  ;)

Idézetet írta: Donwemer Dátum február 17, 2017, 13:10:09
Igen arra. Árpád hídnál átmegyek naponta az aluljáron. Ott eleve mindig sokan jönnek mennek,alig lehet elférni. Erre ők,mintha lemérték volna hol vannak legjobban útban, és pont középre lehorgonyoztak. Aztán természetesen még én voltam a köcsög,hogy szólni mertem hogy nem lehetne valahova a fal mellé állni,és ne az út közepére.   :bash:

És a linkelt videón hol láttad, hogy útban vannak?!
Vagy most mindenkibe mindenhol bele lehet rúgni, mert te kicsit frusztrált vagy?    ::)
Az meg ugye megvan, hogy az olimpia idején fél millió plusz turista érkezne, akit kerülgetned kéne?  ;)

A Határ úti aluljáróban egyébként kibe rúgtál volna bele? Tudod, ott a rendőrök és közterületesek álltak sorfalat az aluljáró közepén, hogy nehéz legyen észrevenni és megközelíteni az Együtt standját.

De nem gond, mert ezek az "akciók" biztosan hoztak pár ezer dacos plusz aláírót.

Aki nem ment el, vagy érvénytelenül szavazott a legutóbbi népszavazáson, az hazaáruló.
Aki akar egy újabb népszavazást, az hazaáruló.

Na ebből hozd ki, hogy nem vagy hazaáruló.