Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hehe, erre én is kíváncsi voltam múltkor, de a google képkereső segített.
Emily Ratajkowski

Idézetet írta: betörő Dátum január 25, 2015, 11:55:29
Olvastam korábban a kosárlabda negyedekre való fogadást úgy hogy az esélytelenebbre rakom mindig a pénzt és egyet egy mérkőzésen nyer az esélytelen.Tétemeléssel. Megnéztem, de azért akadt pár meccs ahol az esélytelen nem is nyert negyedet.
Ebből jött  hogy mi lenne ha ugyanez menne csak az esélyesebbre. Az oddsok nem annyival alacsonyabbak. Ez is tétemeléssel.

A másik ötlet viszont tenisz gémekre fogadás és itt is az esélyesebbet játszom tétemeléssel.
Cumi itt akkor van ha a favorit egy setten belül nem vagy csak 1 esetleg 2 gémet nyer, bár utóbbi kettő azért kiküszöbölhető ha van egy kis pénzed. Az oddsok ez esetben kiegyenlítődnek némiképp(mert ugye lesz amit elvesz adogatást)

az a baj,hogy van amikor az esélyesebb se nyer negyedet,pl ma az oldenburg-ra 1,1 körül volt és mégis elbukta az összes negyedet,tehát ezt se lehet ész nélkül csinálni,max akkor ha az esélytelenebb nagyon elmegy,akkor szerintem tuti bukni fog egyet

Szerintem a negyedes stratégiát én hoztam fel anno a fórumon (bár lehet más is megtette).
Az én elméletem az, hogy ha a gyengébb csapat nyeri az első két negyedet, akkor a harmadik negyedben érdemes rakni a meccs előtti favorit.
Fordított esetben ha a favorit nyeri az első két negyedet, akkor hendivel érdemes a harmadik negyedben az underdogot rakni.
Eléggé sokszor bejött ez a stratégia, de ehhez jó meccsválasztás kell!

Idézetet írta: AC_28 Dátum január 25, 2015, 19:09:08A nagy bajnoksagoknal olyan jol belovik az oddsokat, hogy kicsi az esely ezen profitalni hosszutavon...

Ajánlom figyelmedbe, pár nappal ezelőtti elemzésem, és van még onnan ahonnan ez jött!  ;) http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,11982.0.html Az mondat második felét elírtam, Ipswich helyett Brighton akart lenni. Hogy tiszta legyen miről van szó: http://www.eredmenyek.com/merkozes/48mDxMEo/#oddsok-osszehasonlitasa;asian-handicap;rendes-j-i


Helló!

Eddig kis eredőjű szelvényekkel játszottam, vagyis olyan 2-3-4 eredő odds körüli fogadásaim voltak. De most szeretnék valami mást kipróbálni, és vannak ötleteim.

1. Kiválasztok 5 döntetlent, és 5\3 kombinációban játszom meg őket. Nekem jónak tűnik, csak az a baj, hogy esetleg sok pénz befektetésébe kerülhet, még ha működőképes is.

2. Az 5 döntetlen meccset külön-külön szelvényen játszom meg, ha mindegyik egy kerek 3.00 odds, akkor 2 találat már elég egy kis profithoz.

3. Ez gyakorlatilag az 1. számú taktika, annyi a különbség, hogy itt döntetlen helyett nagyobb oddsú, hagyományos H-V kimenetelt tippelek meg.

Mi a véleményetek? Nem vagyok valami nagy guru, lehet hülyeség az egész ,és inkább maradnom kéne a kis eredőknél mint egy olyan fogadó aki türelmes és így talán lassan lehet egy kis profitot csinálni.
De ha esetleg tudtok más stratégiát ami lehetőleg nem igényel gigászi bankrollt, (vagyis semmi martingale-alapú stratégia), akkor megköszönném a javaslatotokat.

Igen, van értelme foglalkozni a döntetlenek vadászatával és kombinálásával! Sikeressége majd a kiválasztási módszereden fog eldőlni!

Ha döntetlen vadászatot akarsz csinálni, akkor ahhoz egy komoly kiválasztási rendszer kell, és egy adatbázis. Ha úgy össze-vissza választod ki a meccseket, nem lesz sikered. Anno próbáltam/próbáltunk döntetlen stratégiákat több, de inkább kevesebb sikerrel. Kecsegtetőnek tűnik a hármas odds, de nagyon nehéz eltálalni egy x-et. Ahhoz, hogy 5-ből legalább 3 meccset eltalálj nagy csoda kell, 4 vagy 5 találathoz pedig még nagyobb.. Egyszerűbb ha ráfekszel egy single fogadásra, normális bankrollal, mert azzal még profittal is tudsz kiszállni belőle. Lehet pár kombi beesne, de összességében szerintem veszteséges lennél.

Az a "pár beeső kombi" fedezne egy rakás vesztes szelvényt. Pozzato véleménye és tanácsa is egy módszer, a single tippek, de aki jól csinálja, nagy oddsok kombinálásával is lehet sikeres. Egyébként vannak sokkal jobb találatgaranciás variációk a sima system kombóknál, én azokat használom mindig. Én nem beszélnélek le az ötletedről, mindenki maga rájöhet, mi fekszik neki.
Pozzato hozzászólásával szemben még annyit: nem nehéz annyira és nem megy csodaszámba a döntetlenek jó arányú eltalálása, eleve megvannak azok a bajnokságok, ahol 30% feletti az x arány és kevés a gól, a 3-as odds-ok meg nagyon meghálálják az alacsony találati arányt is. A naplómban tavaly foglalkoztam a stratégiával, de most pihen a dolog, akinek van kedve nézzen bele....

Az idei Afrikai nemzetek kupájának 20 mérkőzéséből 12(!!) zárult döntetlennel! Ha valaki az összesre küldött volna egy 500-ast egyenként és csak 3-as, tehát alacsonyabb szorzóval számolok, 10.000,- Ft-ra 18.000,- jött volna. Ha kombinálnánk mondjuk időben minden egymást követő 3 meccset 3/2-es kombiban döntetlenre, mégszebb haszon lenne, hiszen háromszor volt két egymást követő meccs nem döntetlen, a maradék 2 előtt és után is X volt.

Köszönöm a válaszokat!


Lehet a kombis döntetleneket hanyagolni kéne, mert azt hiszem tényleg nehéz eltalálni azt a 3db Xet. És ha vesztesz, csak nagyobb a veszteség.
A single döntetlenekre való fogadás ahogy Pozzato javasolta biztosabb. Lehet, hogy kisebb a nyeremény, és aztán ha csoda történik fognád a fejed, hogy nem kötéseb raktad, de ahhoz tényleg csoda kell.
De a döntetlenek kiválasztási módszere alatt mit kell érteni?


Még egy dolog. Hallottam olyan taktikáról, hogy 2-3 fix meccs mellé rakunk mondjuk 10 döntetlent, ha a fix jön, a döntetlenekből is becsúszik valami. Vélemény?

Tessék, pl. az agentin B-ben ilyen fordulók vannak és ez egyáltalán nem megy csodaszámba....

Régebben nagyon a döntetlen stratégia mellett voltam, de bőven van ellenpélda az argentin ligára. Legjobb rá a Bundesliga. Év elején még 33-35% felett volt a döntetlenek száma (voltak fordulók ahol 9 meccsből 5 döntetlen), majd jött egy novemberi holtsáv, ahol előfordult hogy egy fordulóban X sem volt. Utána megint jött egy jobb periódus, de rögtön már csak 28% körül van a liga átlaga. Véleményem szerint nem ligára kell korlátozni a döntetlenek arányát, hanem csapatokra. Vannak hagyományosan sok döntetlent hozó egyesületek: Aston Villa (régebben), Cagliari, Genoa, Sociedad stb. Érdemes azokból a ligákból kiválasztani az ilyen csapatokat, ahol 25% felett van a döntetlenek aránya egy fordulóban. Nem árt nézni az elmúlt évek tendenciáját is, hogy egy bajnokságban hogyan változtak évről-évre a döntetlenek mennyiségei. Továbbra is azt mondom, hogy csábító a hármas odds, de foglalkoztam már ezzel a szisztémával annyit, hogy tudjam, óvatosan kell ezzel bánni.Ne örüljünk meg rögtön ha egy olyan ligát találunk, ahol van egy jobb periódus és fossák a döntetlenek, mert lehet eltelik pár hét és azon kapjuk magunkat, hogy alig jönnek az x-ek.

A liga döntetlen aránya mellé még szigorúan hozzáveszem, hogy elég underes is legyen, ezért Bundásliga alapból kizárva. Ahol alig lőnek gólokat, sokkal több esély van a 0-0, 1-1-re, mint ahol bombázzák végig a kapukat és durrognak a 3-4 gólok.

Pozzato, van esetleg itt a fórumon nyoma a régi próbálkozásaidnak? Megnézném. Illetve érdekelne, miért zárult sikertelenül a módszered.

#1664 január 27, 2015, 15:42:25, lacuss
Lassan egy hónapja én is a döntetlenek kiválasztásával próbálkozom, leírom mit hogyan (mert eddig jónak tűnik), hátha valakinek segít.
Részben mások próbálkozásaiból, részben saját kútfőből találtam ki a kiválasztási módszert.

Adott egy meccs, legyen ez most a pénteki francia kettes Niort - Creteil. Veszem a Niort hazai pályán elért döntetleneinek százalékát (10/5 azaz 50%), a Creteil idegenbeli döntetlenjeinek számát (~54,5%), majd átlagolom (~52,3%). Ezt a kapott értéket összeátlagolom a francia másodosztály döntetlen arányával, ami 33,3%. Így a Niort - Creteil meccsre kaptam egy ~43%-os értéket. Ez csak annyit jelent nálam, hogy eszerint a kiválasztási módszer szerint ennek a meccsnek az esélye a döntetlenre 43%.

Először 30nál húztam meg a határt, és írtam, figyeltem, átlagoltam mindent. Azt találtam, hogy lehet ebben az egészben valami, hiszen minél nagyobb értéket kaptam egy meccsre, annál nagyobb is azoknak a találati aránya. Például: azok a meccsek, amikre nekem 30-34 közötti érték jött ki, 30%-ban lettek tényleg döntetlenek. A 35-39 közöttiek már 39%-ban, a 40 és afölötti meccseknél pedig 48% (!). A 30-34 közötti kategória értelemszerűen ha minimálisan is, de veszteséges. Evvel együtt összesen 185 meccset választottam, 65 lett döntetlen, 1 egység téttel ez jelenleg 24 egység profit. Ha kicsit magasabban húzza meg az ember a határt, mondjuk csak 35ös meccsektől felfelé pakolja értelemszerűen magasabb a profit.