Biathlon VB 2013

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Biathlon VB 2013


Helyszín: Nove Mesto, Csehország
Időpont: Február 7-17
Eurosport 1-2
Hivatalos weboldal

Program:

Február 7: Vegyesváltó (2*6+2*7.5km)
Február 9: Férfi sprint (10km)
Február 9: Női sprint (7.5km)
Február 10: Férfi üldözéses (12.5km)
Február 10: Női üldözéses (10km)
Február 13: Női egyéni (15km)
Február 14: Férfi egyéni (20km)
Február 15: Női váltó (4*6km)
Február 16: Férfi váltó (4*7.5km)
Február 17: Női tömegrajtos (12.5km)
Február 17: Férfi tömegrajtos (15km)

Biathlon World Championship 2013 Nove Mesto PROMO

Sajnos a téli sportokat nem nagyon követem, de a biatlon érdekel. A cseheknek nem sikerült valami túl jó honlapot öszedobni, bár a kezdésig még van 11 órájuk, addig javíthatnak. Sehol egy induló csapat lista, nevezett versenyzők, semmi extra, az angol nyelvű rész fele is "csehül" maradt. Az idei eredmények nagyjábl kimaradtak, de most is a Björndalen vezérelte norvég csapat lehet a befutó, illetve egyesben maga Björndalen? Van eséyl hogy valaki megszorítsa őket? 

Ilyeneket nem nagyon tesznek fel a hivatalos oldalra. A biathlon oldalán érhető el rajtlista és hasonlóak ---> http://www3.biathlonworld.com/en/events.html/do/showevent?EventId=BT1213SWRLCH__

Biathlon - Világbajnokság - Nove Mesto (CZE) - Vegyesváltó (2*6+2*7.5km)
Közvetítés: 2013.02.07 - Eurosport ÉLŐ 17:30

Rajtlista

Norvégia 2.80
Oroszország 2.80
Franciaország 3.50
Németország 7.00
Szlovénia 34.00
Csehország 34.00
Svédország 34.00
Ukrajna 41.00
Ausztria 41.00
Olaszország 41.00

Szerintem egy német dobogóban van érték. A legerősebb női párosuk nekik van, ha Gössner  normálisan (nem túl sok hibával) lő. Szóval két ember után vezethetnek a németek, utána Shempp és Birnbacher stabil,jó lövők. Nyerni szerintem nem fognak,de nem is fog mind a 4csapat jó lenni. Szerintem a norvégoknél Solemdal és Boe is elszálhat, Franciáknál Brunet visszafelé fut, Dorin meg hátrányból nem olyan jó.

Szerintem lesz meglepetés, szóval akár szlovén,vagy cseh érem is lehet.. persze az nem fog megtörténni, hogy sem francia, sem norvég, sem orosz nem lesz a dobogón.

Tippem: Franciaország,Németország,Szlovénia,Oroszoroszág,Norvégia,Csehország

Végignéztem a pályáról mutatott kisfilmet nem mondanám egyszerűnek.Van benne egy elég kemény kaptatató valamint alagút színesíti a versenyt.Amikor lejtőn lefelé megy  és hirtelen jön az alagút utána meg fényáradat elég vakító.Gyenge futók reszkessetek :D Azért van hosszú lejtő is.Nem mellesleg az egyik szakaszon könnyű eltanyázni lefelé.Azonban nekem tetszik maga a pálya vonalvezetése és a környezet is.Már csak a tippeknek meg az időjárásnak kell kegyesnek lennie. :ok:

Németország   Vegyes sílövészet: Nove Mesto - váltó Franciaország vs Németország
(Párosítás)   02/07/2013   Egyik sem   2.25

ez a német csapat nálam veri a franciákat.Egyedül Fourcade tud futni a többiek jó lövők sőt kimagaslóak,de itt futni bizony tudni kell.Bouef(képes elszállni a lövészete) és Schempp egy kaliber.Gössner és Henkel ha nem lövi szét magát (kop kop kop) akkor előrébb lesznek bőven mint a franciák.A fiúknak meg egy stabil menettel hozniuk kell még úgyis hogy Fourcade az utolsó ember és Birnbachernek pedig idén a futás nem megy úgy igazán.Egy közepesen erős futó így is van tegyük gyorsan hozzá.

Én bízok benne, hogy norvégok behúzzák ezt a bohóckodást. Bár Svendsentől félek, nehogy agyhalott legyen megint, ráadásul ő a befutóember...

Powell tetszik a tipped...ha Gössner véletlen jó napot fog ki a lőtéren akkor fényévekkel lesznek a franciák előtt a 2. váltásnál :)

Kombiba megy nálam egy Cseh 1-8 [fw]1.30[/fw] + Német 1-6 [fw]1.17[/fw] + Norvég 1-6 [fw]1.05[/fw]...bár megfogadtam már, hogy biathlonba fika oddsokra nem teszek, mert úgyis elmegy, de ebbe most bízok.

Amúgy amivel én szemeztem, hogy Norvégia több érmet szerez, mint a németek [fw]1.65[/fw]. Most végig lehetne menni számról számra, de felesleges. Berger és Svendsen mindenhol érem esélye + a váltók.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 07, 2013, 09:31:19
Én bízok benne, hogy norvégok behúzzák ezt a bohóckodást. Bár Svendsentől félek, nehogy agyhalott legyen megint, ráadásul ő a befutóember...

Powell tetszik a tipped...ha Gössner véletlen jó napot fog ki a lőtéren akkor fényévekkel lesznek a franciák előtt a 2. váltásnál :)

Kombiba megy nálam egy Cseh 1-8 [fw]1.30[/fw] + Német 1-6 [fw]1.17[/fw] + Norvég 1-6 [fw]1.05[/fw]...bár megfogadtam már, hogy biathlonba fika oddsokra nem teszek, mert úgyis elmegy, de ebbe most bízok.

Amúgy amivel én szemeztem, hogy Norvégia több érmet szerez, mint a németek [fw]1.65[/fw]. Most végig lehetne menni számról számra, de felesleges. Berger és Svendsen mindenhol érem esélye + a váltók.

Erre spekulálok :)Bár ez télleg csak bohóckodás amit a csehek tuti komolyan vesznek.
Elég jónak tűnik a norvégia több érmet szerez valami nagy dolognak kell történnie hogy ne így legyen.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 07, 2013, 09:31:19
Kombiba megy nálam egy Cseh 1-8 [fw]1.30[/fw] + Német 1-6 [fw]1.17[/fw] + Norvég 1-6 [fw]1.05[/fw]...bár megfogadtam már, hogy biathlonba fika oddsokra nem teszek, mert úgyis elmegy, de ebbe most bízok.
A csehek már csak a hazai pálya miatt is jók lehetnek, az azért mindig nyom a latba, legyen szó csapatról vagy egyéniről.

Ez a cseh 1-8 ez tényleg ajándék 1,30-ért! Kár hogy nincs pénzem fortunán, 20-at biztos rádobnák :bash:

Idézetet írta: Cipolla Dátum február 07, 2013, 13:11:10
Ez a cseh 1-8 ez tényleg ajándék 1,30-ért! Kár hogy nincs pénzem fortunán, 20-at biztos rádobnák :bash:

Áááá ebben a sportban nincs olyan, hogy ajándék...! ;D

Gössner alakít! ;D (nah majd a sífutó VB-n, mert elvileg indul...)

Gössner :bash:

Gyenge mint a harmat.. 18mpet vert rá Dorin!!! akinél egy körön 15-20mpcel jobb..

Sztem menstruál..

Németek elszálltak...  >:(