OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában


Idézetet írta: Pikaa Dátum augusztus 31, 2013, 10:00:27
Sziasztok!

A következő problémám akadt: elindítok a Youtube-on egy akármilyen videót,utána megnyitok egy új fület,lapot a böngészőbe,mindegy mi az,ott elkezdek böngészni(egeret görgetem) és a Youtube videó hangja,elkezd akadozni.

Miért van ez?  ???

Milyen böngészőt használsz? Mert ha Chrome-ot használsz akkor abban elvileg beépített a flash player legalábbis Mac-en így van! Egy próbát megér :)

Idézetet írta: vmlinuz Dátum augusztus 31, 2013, 19:38:22
Flash player szarakszik. Videokártya driverek frissek?

Igen,frissek.

Idézetet írta: mezrajaed Dátum augusztus 31, 2013, 19:58:55
Milyen böngészőt használsz? Mert ha Chrome-ot használsz akkor abban elvileg beépített a flash player legalábbis Mac-en így van! Egy próbát megér :)

Chrome-ot használok,másnál nem is próbáltam,de megpróbálok egy más böngészőt.


Idézetet írta: fole Dátum szeptember 06, 2013, 00:27:19
A szexi dög....és gyönyörű :D

Máris ki kell derítenem hol lép fel legközelebb!  ;D


Idézetet írta: Lacapi Dátum szeptember 06, 2013, 09:40:50
Máris ki kell derítenem hol lép fel legközelebb!  ;D

Lehet, hogy messzire kell majd utaznod!
...Főleg az időben!
Ez pont 10 éves szám.  :)

Persze az 1984-es évjárat most sem számít öregnek.


És kérdés, hogy a mennyasszonytánc után befizetik e az SZja-t meg a TB-t, meg az EHO-t? Micsoda ötlet vazze! Ez kirángatná az országot az államadósság kátyujából: A NAV a mennyasszonytánc után rögvest megszámolná a pénzt, és vinné a 26+13 %-ot !

Nem tudok Skype-on hívást kezdeményezni/fogani, ezt írja ki: "Probléma van a felvevő eszközzel."
Valaki tud segíteni?  ???

#1735 szeptember 08, 2013, 13:38:40, Lacapi
Ha mikrofonod a ludas, akkor csere. Ha eddig müködött, akkor a folyamat a következő: tálcán a hangerőikonon jobb gombbal kattintasz, rögzítőeszközökre. Ha itt szerepel a mikrofonod, akkor meg kell nézni, engedélyezve van e (előfordulaht hogy videoszerkesztő program, esetleg valami lejátszó letiltotta.) Ha benne van a listában akkor tedd alapértelnezetté. Ha az, akkor a skype beállítások között kutakodj, hogy az van e ott is beállítva. Esetleg nem e némítottad el véletlenül, akár mikrofonon lévő kapcsolóval, akár a skype ablakban.

Elsőre ennyi.

update: a windows hangrögzitővel tudod ellenőrizni hogy maga a mikrofon müködik e, start menüből elérhető.

Ha a Lacapi leirása sem segit, akkor esetleg a hangkártya meghajtók újratelepitését is megpróbálhatod.

JOGOSÍTVÁNYUNK VÉDVE VAN!!

Egy 70 km/h Max. sebességű útszakaszon, 250 km/h sebességgel radarba
futó autós védőbeszéde a bíróságon :

"Tisztelt bíróság, valóban láttam egy fehér alapú, kör alakú táblát amiben a 70-es szám volt, de nem volt semmilyen mértékegység mellette.

Ahogy önök is tudják, az 1837. július 4-i törvény kötelezi országunkat a metrikus mértékegység használatára.
Továbbá az 1961. május 3-i 65/501 számú törvény kimondja, hogy a hosszúság mértékegysége a méter, és az idő mértékegysége a másodperc.

Én el sem tudom képzelni, hogy a Belügyminisztérium nem tartja tiszteletben a Köztársaság törvényeit.

Tehát logikus, hogy ha nincs odaírva a mértékegység, akkor a sebesség alapértelmezés szerint m/sec- ban értendő.
A 70 m/sec maximális sebesség, megfelel 252 km/h-nak. A rendőrök azt mondták, hogy 250 km/h sebességgel autóztam. Nem is vonom kétségbe a rend őreinek pontosságát.
Tehát 2km/h sebességgel a sebességkorlát alatt voltam. Így tisztelettel kérem a bíróságot, hogy adják vissza a jogosítványomat, amit egy sajnálatos tévedés folytán vettek el a rend éber őrei."

Hoppá!

A magyar KRESZ-ben (1/1975 KPM-BM rendelet) sincs mértékegység, csak
az, hogy "sebesség", ami így logikusan m/sec-ot jelent!

Másik baki a KRESZ-ben a biztonsági öv, amire csak annyi előírás van,
hogy be kell csatolni, de az nincs ott, hogy az ember előtt, vagy
mögött kell becsatolni!

Továbbá a KRESZ-ben az sincs pontosítva, hogy a biztonsági öv miknek, vagy kiknek a biztonságát hivatott szolgálni.
Így, az szolgálhatja az ülések biztonságos rögzítését is!

Idézetet írta: Pikaa Dátum szeptember 08, 2013, 23:49:39
JOGOSÍTVÁNYUNK VÉDVE VAN!!

Egy 70 km/h Max. sebességű útszakaszon, 250 km/h sebességgel radarba
futó autós védőbeszéde a bíróságon :

"Tisztelt bíróság, valóban láttam egy fehér alapú, kör alakú táblát amiben a 70-es szám volt, de nem volt semmilyen mértékegység mellette.

Ahogy önök is tudják, az 1837. július 4-i törvény kötelezi országunkat a metrikus mértékegység használatára.
Továbbá az 1961. május 3-i 65/501 számú törvény kimondja, hogy a hosszúság mértékegysége a méter, és az idő mértékegysége a másodperc.

Én el sem tudom képzelni, hogy a Belügyminisztérium nem tartja tiszteletben a Köztársaság törvényeit.

Tehát logikus, hogy ha nincs odaírva a mértékegység, akkor a sebesség alapértelmezés szerint m/sec- ban értendő.
A 70 m/sec maximális sebesség, megfelel 252 km/h-nak. A rendőrök azt mondták, hogy 250 km/h sebességgel autóztam. Nem is vonom kétségbe a rend őreinek pontosságát.
Tehát 2km/h sebességgel a sebességkorlát alatt voltam. Így tisztelettel kérem a bíróságot, hogy adják vissza a jogosítványomat, amit egy sajnálatos tévedés folytán vettek el a rend éber őrei."

Hoppá!

A magyar KRESZ-ben (1/1975 KPM-BM rendelet) sincs mértékegység, csak
az, hogy "sebesség", ami így logikusan m/sec-ot jelent!

Másik baki a KRESZ-ben a biztonsági öv, amire csak annyi előírás van,
hogy be kell csatolni, de az nincs ott, hogy az ember előtt, vagy
mögött kell becsatolni!

Továbbá a KRESZ-ben az sincs pontosítva, hogy a biztonsági öv miknek, vagy kiknek a biztonságát hivatott szolgálni.
Így, az szolgálhatja az ülések biztonságos rögzítését is!

Hát ez kurva nagy!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ha elképzeled hogy ehhez a védőbeszédhez ki kellett állni a bíróság elé és fapofával teljes meggyőződéssel ezt így elmondani :D Haláli :D

#1739 szeptember 10, 2013, 11:10:17, benson
Idézetet írta: Pikaa Dátum szeptember 08, 2013, 23:49:39
JOGOSÍTVÁNYUNK VÉDVE VAN!!

Egy 70 km/h Max. sebességű útszakaszon, 250 km/h sebességgel radarba
futó autós védőbeszéde a bíróságon :

"Tisztelt bíróság, valóban láttam egy fehér alapú, kör alakú táblát amiben a 70-es szám volt, de nem volt semmilyen mértékegység mellette.

Ahogy önök is tudják, az 1837. július 4-i törvény kötelezi országunkat a metrikus mértékegység használatára.
Továbbá az 1961. május 3-i 65/501 számú törvény kimondja, hogy a hosszúság mértékegysége a méter, és az idő mértékegysége a másodperc.

Én el sem tudom képzelni, hogy a Belügyminisztérium nem tartja tiszteletben a Köztársaság törvényeit.

Tehát logikus, hogy ha nincs odaírva a mértékegység, akkor a sebesség alapértelmezés szerint m/sec- ban értendő.
A 70 m/sec maximális sebesség, megfelel 252 km/h-nak. A rendőrök azt mondták, hogy 250 km/h sebességgel autóztam. Nem is vonom kétségbe a rend őreinek pontosságát.
Tehát 2km/h sebességgel a sebességkorlát alatt voltam. Így tisztelettel kérem a bíróságot, hogy adják vissza a jogosítványomat, amit egy sajnálatos tévedés folytán vettek el a rend éber őrei."

Hoppá!

A magyar KRESZ-ben (1/1975 KPM-BM rendelet) sincs mértékegység, csak
az, hogy "sebesség", ami így logikusan m/sec-ot jelent!

Másik baki a KRESZ-ben a biztonsági öv, amire csak annyi előírás van,
hogy be kell csatolni, de az nincs ott, hogy az ember előtt, vagy
mögött kell becsatolni!

Továbbá a KRESZ-ben az sincs pontosítva, hogy a biztonsági öv miknek, vagy kiknek a biztonságát hivatott szolgálni.
Így, az szolgálhatja az ülések biztonságos rögzítését is!

Igen, sajnos vannak olyan gyengeelméjű emberkék ebben az országban (is), akiknek mindent pontosítani kell. A WC-t vajon mire használják? Mosakodásra? Merthogy az sincs leírva sehol, hogy mire kell. Csodálom, hogy hogyan tudnak élni ilyen sok kérdéssel. Szörnyű lehet!
De a legnagyobb baj, hogy ezek még volán mellé is ülnek, veszélyeztetve mások életét. Maradjon otthon, ha bizonytalan bármiben is.

Idézetet írta: Pikaa Dátum szeptember 08, 2013, 23:49:39
A magyar KRESZ-ben (1/1975 KPM-BM rendelet) sincs mértékegység, csak
az, hogy "sebesség", ami így logikusan m/sec-ot jelent!

Javaslom, nézd meg jobban (pl. közlönyben, jogtárban), mert bizony van!

"Sebesség
26. § (1) Az egyes járművekkel - ha e rendelet másként nem rendelkezik - legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni:
a) személygépkocsival, motorkerékpárral, 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival
aa) autópályán 130 km/óra,
ab) autóúton 110 km/óra,
ac) lakott területen kívül egyéb úton 90 km/óra,
ad) lakott területen 50 km/óra,
b) egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel
autópályán   80 km/óra,
lakott területen kívül egyéb úton   70 km/óra,
lakott területen   50 km/óra,
c) villamossal 50 km/óra,
d) teherszállításra kialakított motoros triciklivel, elromlott járművet vontató gépjárművel, segédmotoros kerékpárral, lakott területen kerékpárral 40 km/óra,
da) lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot visel és utast nem szállít 50 km/óra,
db) lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot nem visel 40 km/óra,
d/1. hólánccal felszerelt gépjárművel 50 km/óra,
d/2. a kerékpárúton közlekedő járművel 30 km/óra,
d/3. a gyalog- és kerékpárúton közlekedő járművel 20 km/óra,
e) mezőgazdasági vontatóval, valamint mezőgazdasági vontatóból és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel 40 km/óra,
f) lassú járművel, valamint lassú járműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel 25 km/óra,
g) olyan járművel, amelynek kerekei fúvott gumiabronccsal felszerelve nincsenek 20 km/óra,
h) pótkocsinak nem minősülő fék nélküli vontatmányt (mezőgazdasági vagy ipari munkagépet) vontató mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel 15 km/óra."

Az, hogy a táblára nincs kipingálva, részletkérdés. A rendelet szövegében ott van, így evidens, hogy sebességnél a km/órát kell mértékegységnek tekinteni. Nem a jogalkotást akarom én védeni (amely az elmúlt néhány évben valóban minősíthetetlen), hanem a józan paraszti ész logikáját. Nem Amerikában vagyunk, ahol minden jogszabályból bohócot lehet csinálni, csak azért, mert néhány idióta így gondolja. Nem lehet (nem is cél) az élet minden területét jogszabályokkal lefedni. Van az embernek egy olyan szerve, amit a le nem fedett területeken (rendeltetésszerűen!) használni kéne. Az agy.