Svédország ezen az Eb-n vagy rendkívül gölcsöndes meccset játszik, vagy épp ellenkezőleg. Volt három eléggé underes találkozója, a franciák elleni 21-21, a szerbek elleni 22-21, és a lengyelek elleni 23-22. Itt az underes meccsek között a Kudlaczék elleni vitte a prímet 45-tel, de ez is iszonyatosan kevés. Aztán volt a másik három meccs, az overes találkozók, ahol sokat is dobtak, de sokat is kaptak. Az oroszok elleni 39-30 talán csalóka, mert az oroszo alibiztek, meg forgatták a játékosokat, de azért Hagman 18 lövésből 17-et gólra váltott, az mindenképp megér egy két gondolatot. Hatvan percet töltött a pályán , kis túlzással minden 3 percben vert egy gólt. De ott volt a Dánok elleni 30-29, ahol 59 gól született, és a Montenegró elleni 20-28, ami szintén elég overes meccs volt.

Na mármost, azt nehéz elképzelni, hogy az egyre inkább formába lendülő norvégok ilyen 21-22 körül megállnak, sokkal inkább tesszük őket 30 fölé. a 2. csoportkörben már szórták a gólokat Oftedalék becsülettel nekünk mondjuk 38-at, pedig kapus poszton azért mindenképp top3-as a magyar csapat az Eb-n. Kristiansenék a skandi szomszéd ellen nagyot fognak menni, ugyanakkor a defense náluk sem az igazi. A vakond spanyolok pl. 17-ig jutottak ellenük félidőig, szóval ha Hagmanéknak lesz kedvük játszani, akkor kapunk egy gyors, ellenben könnyen emészthető találkozót, ahol a védekezések kevésbé lesznek dominánsak. Norvégia biztos menni fog, már a becsület miatt is, aztán én bízom benne, hogy ha elmennek 4-5 góllal, akkor a védekezésük nem lesz annyira feszes. elvégre is nem egy elődöntő, 'csak' az 5. hely a tét. Nem hiszem, hogy bármelyik csapat is görcsös lenne, én nagyjából 32-33 norvég gólt várok, és vagy 25-27 svéd dugót

Svédország (n) - Norvégia (n): Gólok száma - Felett/alatt tipp