Nagy sok Premier League meccsen tapasztalom, hogy az első félidő unalomba fullad, a kapuk nem forognak veszélyben. Van úgy 4-5 lövés, melyek közül ha egy-kettő kaput talál, aztán a legtöbbször a 2. félidők pörgősebbek. Na, itt azért nem ezt várom, ez derbi a javából.

Láttam pár hete a két csapat meccsét, amikor már Artetával fogadta az Arsenal a Chelseat, az egy fasza, kőkemény PL-összecsapás volt. Ütötték-vágták egymást a felek, kész csoda volt, hogy piros lap nem villant. Pawson sporinak nehéz délutánja volt, Jorginhónak például elfelejtette felmutatni a 2. sárgát, pedig nagyon egyértelműen sárga lapos szituációban Pawson orra előtt szabálytalankodott a Chelsea spíler, aki végül a pályán maradt, majd gólt szerzett. Abraham is megvillant még a kapu előtt, így hiába játszott jól az Arsenal, hiába vezetett, egy játékvezetői hiba meg 2-3 perc rövidzárlat miatt ott kikapott, mai napig Arteta egyetlen zakója az Arsenal padján. Auba még nem játszhat, de ha olyan elánnal pörögnek az Ágyúsok, akár vissza is vághatnak. Ott azon az Arsenal-Chelsea meccsen a Kékeknek momentumuk sem volt, aztán mégis nyertek.

Én arra számítok, hogy az Arsenal apait-anyiat belead, de leginkább a 2. félidőben számítok eseményre. Hétközi forduló, úgy vélem, az első játékrészben azért még nem lesz őrült tempó, tartalékolnak a felek a 2. játékrészre. Na ott majd beindul az adok-kapok, ahogy a PL-ben általában. Attwell spori biztosan tudja, hogy kollégája, Pawson megtámogatta a Chelsea-t a két csapat előző összecsapásán, talán Attwell kompenzál mondjuk egy penalty-val, ahogy befújt már egyet a S'oton elleni meccsen az Ágyúsoknak. A Chelsea meg azon az 1-2-es meccsen is megmutatta, hogy 3-4 jó perc is elég akár két gólhoz. Én a 2. félidőben számítok igazán nagy adok-kapokra, ami a gólokat illeti. Viszont talán ennél is jobb tipp lehet a lapokra tenni, Pawson legutóbb 9 sárgát osztott ki úgy, hogy mind full jogos volt, ráadásul még egy-két sárga a zsbében is maradt, meg ugye Jorghinhónak járt volna a piros. Attwell is elég vad laposztónak számít angol mércével mérve, így a lapokra is megéri benevezni, eleve tény, mióta Arteta megérkezett, szerintem a PL-ben a legtöbb lapot azóta tuti az Arsenal gyűjtötte.

Chelsea - Arsenal: Mindkét csapat gólt szerez - 2. félidőben - Igen/Nem tipp