Kedden a negyeddöntőkkel folytatódik a Bajnokok Ligája sorozat. Juventus - Real Madrid és Sevilla - Bayern München meccset fognak rendezni aznap, én most az utóbbival foglalkoznék kicsit bővebben.

A Sevilla meglepetésre a Manchester Unitedet győzte le a nyolcaddöntőben, ami csak az oddsokat tekintve volt meglepetés. Aki látta a két meccset az tudhatja, hogy a Sevilla az első meccsen is lőhetett volna már vagy 3 gólt, de ott még megúszták a manchesteriek, a második meccsen már nem. Kicsit rapszódikus a csapat teljesítménye, mert egyszer simán kapnak öt gólt a Atleticotól, máskor meg (a hétvégén) vernek két gólt a Barcának és ha nem kapnak az utolsó percekben 2 gólt 2 perc alatt, akkor meg is verik őket. Viszont amit azon a meccsen levontam konklúziót, hogy a támadó szekciója a csapatnak remekül müködik, csak a ziccereket bekéne lőni, és akkor nem lenne semmi probléma. Főleg Murielen fog sok múlni, aki a csapat házi gólkirálya vagy pedig Ben Yedderen aki a Manchester ellen csereként beállva juttatta tovább a csapatot. Hiányzókról annyit, hogy Banega nem fog játszani aki a középpályán egy fontos ember N'Zonzi mellett. Helyette valószínüleg majd Pizzaro fog játszani.

Lássuk a vendég együttest, a Bayern Münchent. Remek formában van a csapat, egy Lipcse elleni 2-1 es kisiklástól eltekintve szárnyalnak. A hétvégén 6-0(!) verték a Dortmundot. A támadó soruk kegyetlen brutális idén is. Lewandowski idén már 26 gólnál jár a bajnokságban, de a tipp szempontjából nem is ez a lényeg, hanem, hogy a kicsit is komolyabb csapatok ellen szinte mindig kapnak gólt. Neuer hiányzik még mindig a csapatból, és Vidal se lesz bevethető combsérülés miatt.

Összeségében úgy gondolom, hogy ez a meccs a gólókról fog szólni. Mind a két csapatnak az a fő erőssége, és a Sevilla, a Barcelona és a Manchester United ellen is megmutatta, hogy nem ijed meg a nagy csapatoktól, és képes egy támadó focit játszó bátor játékra. Ez a Bayern nem egy Manchester United lesz, ha a MU ellen otthon képesek voltak ennyi helyzetet kialakítani, akkor a Bayern ellen is menni fog, hisz ők még kevésbé fognak védekezni. (Igaz valószínüleg rúgni is többet fognak mint az angolok..) Szóval a tippem, hogy a Sevilla szerez legalább 1 gólt.