Szuper mérkőzésnek gondolom a gólok tekintetében, ennél jobban nem is alakulhattak volna az események. Nézzük először a hazai csapatot.

A Hoffenheim szerintem kifejezetten jó csapat, még ha nem is olyan jó, mint mondjuk volt Julian Nagelsmann mester idejében. De nekem tetszett a csapat az elmúlt fordulókban, még a Hertha elleni 0-3 első félidejében is teljesen rendben volt a csapat. Utána pedig győztek Mainzban és a Köln ellen, valamint 2-2-es döntetlent értek el a kiesés elől menekülő Düsseldorf otthonában úgy, hogy a 9. perctől emberhátrányban voltak. Erre fel mi történik? Kirúgják Alfred Schreuder edzőt olyan mondvacsinált okkal, hogy „nem egyezett a véleményünk”… Itt valami nagyobb dolog van a háttérben, négy fordulóval a vége előtt csak úgy nem rúgnak ki valakit egy erős középcsapattól! Aztán mi történik? Nem neveznek ki megbízott edzőt, hanem egy edzői stábot bíznak meg a csapat trenírozásával. Ennél nagyobb ökörséget is régen hallottam. Ez nem amerikai foci, ahol edzői stábok irányítanak, itt egy kézben kell lennie a csapatnak, aki mindent egymaga csinál és koordinál. Úgy látom, hatalmas a káosz a csapaton belül.

Ezt a fejetlenséget gólszürettel kell kihasználnunk. Az első félidőben rendre tök jól nyomja a Leipzig és a Hoffenheim is, ha megnézzük a statisztikákat, kijön, hogy szinte kivétel nélkül összejön az over 1,5. A Hoffenak akkor nem jött csak össze, amikor büntetőt rontott, vagy a VAR elvett tőlük egy gólt. Ráadásul állítólag visszatér hozzájuk a házi gólkirály, Kramaric felgyógyult, tehát ez is pipa a gólokhoz. Ha hozzávesszük, hogy a Düsseldorfban kiállított védő, Benjamin Hubner eltiltott az pedig a Leipzignek ad még több lehetőséget az amúgy is bitang támadóspecifikus csapatnak. Mindenképp gólokat várok tehát, az első félidőben rögtön vagy hármat.

TSG Hoffenheim - RB Leipzig: Gólok száma - 1. félidő - Felett/alatt tipp