Ez az a mérkőzés, ahol a győztes személye nem kérdéses. Sok újat nem lehet elmondani a Bayernről, az Atletico Madrid ellen is tökéletesen játszottak, abszolút megérdemelt volt a 4-0-s győzelem. Thomas Müller ki is emelte, hogy a madridi játékosok voltak a legtuskóbbak, akikkel játszottak, tehát a kőkeménység sem lehet ellenszer a játékukra. Gnabry és Sane továbbra is karanténban van, de ez nem akadály, mert a szélső posztján van vagy 4-5 játékosuk. Tolisso eltiltott, de ez sem lehet akadály a játékukban.

A Frankfurt pofás focit játszik, de mostanában nem túl pörgős a játékuk. Az eredmények jönnek, de a játékuk összességében nem tetszik. Komoly hiányzójuk nincs, tehát ugyanazt a focit várhatjuk tőlük, mint eddig.

A két csapat mindig érdekes meccseket játszott egymással, mióta Adi Hutter a Frankfurt edzője. Június 10-én egy kicsit nyögvenyelős 2-1 volt a végeredmény a kupameccsükön, de előtte május végén 5-2-re nyert a Bayern, és azt megelőzően 5-1-re a Frankfurt.

Talán nem túlzás az, hogy most is gólokat várok. A sima 2,5 gól feletti lehetőség nem nagy szorzó, azzal nem lehet kaszálni, valahogy meg kellene spékelni kicsit. Van-e kockázat abban, hogy az első félidőben látunk legalább két gólt? Szerintem nincs. A Bayern a Hertha elleni hazai meccsen nem lőtte meg a kettőt az első játékrészben, de ott is volt egy Müller-lesgól. Kezdheti-e lassabban a meccset a Bayern? Szerintem igen, kezdheti. De ha így lesz, azt nagyon kihasználhatja a Frankfurt, akinek pont a kontrajátékra berendezkedett csatára Andre Silva, aki csak erre a mérkőzésre készül két hete. Ott látom a lehetőséget a Frankfurt korai góljában, ha pedig ez megtörténik, akkor elszabadul a pokol, és potyoghatnak a további gólok is. Tehát szerintem nincs olyan nagy kockázat az első félidei két gólban sem.

Bayern München - Eintracht Frankfurt: Gólok száma - 1. félidő - Felett/alatt tipp