Számomra a hétvége legfontosabb mérkőzését már pénteken este megrendezik a kisvárdai Várkerti Stadionban, a Kisvárda - Paksi SE párosítás keretében. Amellett, hogy egyértelműen a hazaiak győzeleméért szurkolok nehéz végeredményre belőni ezt a találkozót, mert nem tudhatjuk, hogy melyik csapat lendületét törhette meg a kéthetes bajnoki szünet. Ráadásul, mint minden mérkőzést a fordulóban, ezt is zárt kapuk mellett bonyolítják le, ez pedig egyértelműen a pályaválasztó csapatok esélyeit csökkenti. Mindezek ellenére találtam egy nagyon kedvemre való fogadási lehetőséget, melyet akkor is bátran mertem volna ajánlani, ha minden ideálisan alakul. Ez pedig nem más, mint a 3,5 gól alatt a mérkőzésen. Nem lesz itt sok gól a találkozón, billenjen bármerre is a mérleg nyelve.

A hazai piros-fehérek, felülmúlva minden előzetes várakozást az első kör befejezése előtt a dobogó harmadik fokán tanyáznak úgy, hogy a körből egy mérkőzést átvisznek magukkal a következő esztendőre. Supka Attila nagyon szépen összerakta a csapata játékát, mely amellett hogy eredményes, sokszor már-már élvezhető is. Viszont van a gárdának egy nagyon komoly hiányossága, mellyel Supka is tisztában van, de eddig ezt nem sikerült kijavítania. Ez pedig nem más, mint a helyzetkihasználás. Mint a Várkerti Vitézek aktív tagja, mely követi a csapatot a Holdra is ha kell mondhatom, hogy az eddig szerzett 13 góljuk mellett legalább ennyi maradt benne Lucasékban az eddig lejátszott találkozók során. A 13 kapott gólja az együttesnek teljesen rendben van, ettől csak a listavezető Ferencváros kapott kevesebbet. Tud jól védekezni ez a csapat, ezt legutóbb Zalaegerszegen is bizonyították emberhátrányban. Az eddig leírtak tehát arra engednek következtetni, hogy jó lesz ide az under.

Igen ám, de most az a Paks lesz az ellenfél, amely Bognár György szerepvállalása óta megtáltosodott és hegyre-halomra rugdossa a gólokat. A bajnoki szünet előtt éppen a Puskás Akadémiát hintették meg egy hatossal Hahn Jánosék úgy, hogy az eredmény még így is a vendégekre nézve volt hízelgő. Ez a szárnyalás a második helyre repítette a zöld-fehéreket és legyünk őszinték nem szenvednek önbizalomhiányban Bödéék. Bognár is jó érzékkel nyúlt a csapatához, nála is a helyére került mindenki, ezért nem is annyira meglepő, a jó nevű játékosokból álló keret kiváló szereplése. Most viszont az elmúlt időszak meccseihez viszonyítva a legerősebb ellenfelükhöz látogatnak, itt már közel sem vagyok benne biztos, hogy kiszakad a gólzsák.

Szerintem fel tud nőni a feladathoz a Kisvárda és kevés gólon vagy nullán tudja tartani a Paks csapatát. Akkor pedig, ahogy a Barátom mondaná "jöhet a profi csapatokra jellemző 1:0".

Kisvarda - Paksi SE: Gólok száma - Felett/alatt tipp