Nagyon látványosan leadta a hétvégi bajnokiját a két csapat. A Bayern München a Werder Bremen együttesével nem bírt (1-1), a Salzburgot pedig a Sturm Graz oktatta hazai pályán (1-3). A Red Bull veresége inkább volt csúnya, mintha nem is lettek volna pályán.

A Bayern hétvégi mérkőzéséből egy félidőt bírtam nézni, olyan gyengén játszottak a Bajorok. Az első félidőben lesérült Lucas Hernandez is Alphonso Davis után, így lényegében nem maradt balhátvédje a csapatnak. Úgy oldották meg, hogy David Alaba kiment balra, helyére Martinez hátra húzódott, és Goretza állt be szűrőnek. Ha hozzávesszük, hogy Jerome Boateng hónapról hónapra bizonytalanabb, Süle pedig szintén sérült, akkor láthatjuk, hogy komoly gondban vannak hátul. Kimmich is lesérült, tehát Pavard az egyetlen jobbhátvéd. Nyilvánvaló volt, hogy a Bremen a gólját a balhátvéd posztjáról benyomulva szerezte.

Ezt a gyenge védekezést meg kell valahogy lovagolni. Először arra gondoltam, hogy a félidő/végeredmény hazai jó megoldás lehet, de végül elbizonytalanított a Bajorok utóbbi időben mutatott tompább játéka, és ez a hátsó alakzati bizonytalanság. A Bremen ellen nagyon halovány támadójátékot toltak, A Dortmund és a Salzburg elleni meccsen pedig az utolsó pillanatokban szerezték a félidei vezetést jelentő góljaikat nem kis mákokkal.

Úgy vélem, hogy a Salzburg képes lehet újra meglepni a Bajorokat. Akkora lyukak vannak a német védelemben, hogy inkább jó ötletnek tartom azt, hogy félidőig meglesz a két találat, amiből az osztrákok is kiveszik a részüket (1-1). Közel azonos szorzót kínálnak erre, mint a félidei német vezetésre, szóval nekem ez most ebben a pillanatban jobb választásnak tűnik.

Bayern München - Red Bull Salzburg: Gólok száma - 1. félidő - Felett/alatt tipp