Dubai, 2. forduló. Szépen alakul a főtábla és a következő körből egy underdogra hívnám fel a figyelmet, aki szerintem a találkozó esélyese. Barbora Krejcikova az első fordulóban meglepetésre kiejtette a görög Sakkarit és most a lett Ostapenko ellen harcolhatja ki a továbbjutást.

Az Australian páros döntője előtt már említettem, hogy Krejcikovától sokat várok ebben az évben. Stabilizálhatja a top50-es helyét (jelenleg 63.) és ezt elsősorban annak köszönheti, hogy a leállás alatti szünetet komolyan vette és ezzel kicsit a mezőny elé került. Van egy szolid adogatása és viszonylag kevés ki nem kényszerített hibával dolgozik. A Sakkari elleni meccs végjátékát láttam és igencsak magas színvonalon mozgott mindkét játékos, tehát nem pusztán Sakkari hibáira kényszerülve ment tovább a cseh. A második szett végéig szépen hozta a szerváit és ez kulcsfontosságú lehet az Ostapenko elleni meccs ellen is. Véletlenül ott maradtam a meccs utáni interjúra is, ahol először azt hittem, Krejcikova csak a szokásos jó pofizást nyomja le, mikor elmondta, hogy Dubajt tekinti a második otthonának. De mivel nem voltak nézők, így ezt felesleges lett volna elsütni. Akkor lett gyanús ez a dolog, miután kiemelte, hogy évek óta itt végzik a téli alapozást és ezért is tekinti ezt hazai pályának. Utánanéztem, és tényleg így van. 2018 óta folyamatosan részt vesz a decemberi helyi ITF tornán és idén is itt maradt a januári Abu Dhabiban rendezett versenyre is. Egy ilyen aprónak tűnő dolog is sokat jelenthet a női mezőnyben.

Következő ellenfele pedig a mindig kiszámíthatatlan Jelena Ostapenko lesz. Múlt héten már írtam róla Pegula ellen, így most inkább az eddig dubaji teljesítményét venném górcső alá. Első furcsaság - ami mind kiderült, már 2019 vége óta így van egy kisebb megszakítással - hogy Marion Bartolit hozta magával edzőnek. Nem tudtam eddig erről a kooperációról, de utánaolvasva még nevetségesebb az egész, mint ahogyan én gondoltam. Mikor még Bartoli kommentátorként dolgozott, akkor Ostapenko rendszeresen őt kérdezte meg, hogy mit tud a következő ellenfeléről (ekkor ugye még az anyja volt az edzője, így azért tőle ellenfél scoutot mégse várhatunk el). Olyan jól sikerültek ezek a beszélgetések, hogy rájöttek mennyi a közös bennük és 2019 év végén összeálltak. Mondjuk annyi közös van bennük, hogy mindketten igencsak labilisek voltak a pályán, így ebben legalább nagy az összeértés kettejük között. Az első körben sikerült neki megvernie a román Patricia Tiget, aki kemény borításon nem igazán meghatározó játékos. Salakon ez egy remek meccs lehetett volna, azonban a kemény pályán Tig csak haknizni szokott. Azt tudni kell a románról, hogy már van neki egy kislánya és a férje az edzője és így hárman járják a világot. A kemény pályás meccseket azért használják csak felkészülésnek, mivel Tig ütőereje nagyon kevés itt. A lassabb salakon simán tud érvényesülni, itt azonban nem. A tavalyi újraindítás óta a kemény borításon a mérlege 3 - 7 és jórészt sima vereségekről beszélünk, így egyáltalán nem meglepő, hogy Ostapenko ellen is vesztett.

Ostapenko azért hozta a maga formáját. Kettős hibák, sok ki nem kényszerített és breakek mindkét oldalon. A kettős- és egyéb hibák adva vannak az oldalán, ezt láthattuk múlt héten is már, itt nem lesz javulás. Breakekből mindkét oldalon kevesebbet várok, azonban egy nagyon motivált Krejcikova lesz a háló túloldalán. Egy-egy gyengébb lett adogatójáték itt sokba kerülhet. Ha Ostapenko csúcsformában ütögetne, akkor a WTA legtöbb játékosára veszélyes, azonban ez a hullámzó teljesítmény jelenleg nekem kevésnek tűnik a cseh ellen, aki egyértelműen emelni tudott a játékán. A kettejük egymás ellen párharcát a lett vezeti 3-0-ra, azonban az előző meccsük is 2015-ben volt. Ha valahol, akkor itt visszavághat Krejcikova.

Ostapenko, Jelena - Krejcikova, Barbora: Szett hendikeppel - Hendikep tipp