Még 11 forduló hátravan a horvát labdarúgó bajnokságban, s a harmadik helyen álló Gorica korábbi tetemes előnye elolvadni látszik üldözőivel szemben. A vendég varasdiak a bennmaradásért harcolnak hétről-hétre, s nagy pofonok után végre pontot tudtak szerezni az előző játéknapon. Két feszült helyzetben lévő csapat meccsén szerintem minimum két gól születik majd.

Fontos rangadót bukott el a Gorica az előző fordulóban. Az edzőváltás után új lendületet kapott a Rijeka, s a lassan beéri pontszámban ellenfelét. A jelenlegi állapot szerint Lovricék előnye csupán 6 pont (ez korábban stabilan tíz felett volt). Szóval a múlt hét: Velika Goricán 3:4-re győzött a Rijeka, s bizony volt itt 0:4 is. A 70. perc után jött vissza a mérkőzésbe a hazai csapat, erejükre jellemző, hogy szorossá tudták tenni négy gólos hátrány után is a találkozót. A fővezér Lovric kihagyta az első félidőt, s szokás szerint ültek Orescani cseréi: Mudrinski és Mitrovic is gólt szerzett. Utolsó négy meccsén csupán két pontot szerzett a Gorica, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a bajnokság legjobb csapataival játszott: Hajduk és Eszék 1:1; vereség Zágrábban a Dinamótól és a Rijeka ellen elbukott rangadó. Most a Varazdin ellen vissza kell találjon a csapat a győzelmek útjára, mert különben elúszhat a harmadik hely.

Kő kemény meccset vívott a Varazdin a Slaven Belupo ellen a múlt héten. A mérkőzést teljes egészében láttam, s a kaproncaiak mindenben felül múlták ellenfelüket. Djurasek Pazar átlövés góljával vezetni tudott a varasdi csapat, de csoda számba ment volna, ha meg tudja tartani minimális előnyét. Végül csak a 91. percben egyenlített a Slaven így fontos két pontot veszített a kiesés elől menekülő egyesület. Előtte nagy vereségekbe futott bele a Varazdin, a Hajduk, Rijeka, Dinamo, Osijek négyes rendre elkalapálta Zoran Kastel csapatát.

Most mindkét csapatnak nagyon kellenek a pontok. A széthulló Lokomotívval szemben csupán három pont a vendégek előnye, így szomjazza az együttes a bravúrt. Ismerve a Gorica mentalítását, itt most nem lesz pardon. Akár demonstratív két-három gólos hazai győzelem is születhet. Alaptipp a 1,5 over, amit ezen a szorzón nem hagyhatunk ott!

HNK Gorica - Varaždin: Gólok száma - Felett/alatt tipp