A izlandi élvonal a Pepsidelid a 4. fordulójánál tart. Az FH Hafanrfjordur a 2015 -ös és 2016 -os bajnoki cím óta rendre csak az üldöző szerepét tudta betölteni. A tavalyi négy fordulóval a vége előtt bajnokságban a Valur mögé szorulva érte el a negyedik helyet. Az új idény eddigi eredményei azonban bizakodásra adnak okot, hiszen két győzelem mellett épp a Valur ellen játszottak egy izgalmas összecsapáson 1-1 -t. Ez a szezon az mikor újra reálisan célba vehetik az aranyat Lógi Ólafsson tanítványai.

Az ellenfél a 2019 -es feljutása után a harmadik szeonjának nekikezdő Kópavogur lesz, amely eddig rendre a táblázat hátsó régiójában végezve, mindig a 9. pozíciót szerezte meg a 12 csapatos bajnokságban és most is a bentmaradást tűzte ki célul.

Az új idény eddig sikertelen, hiszen két remi mellett egy vereséget értek el Izland másodi legnagyobb városát képviselő piros mezesek.

A Hafnarfjordur pedig balszerencséjükre nem most fog elálmosodni, ahhoz, hogy tapadjanak a címvédő Valurra, az ilyen idegenbeli kiesés ellen küzdő riválisokat kötelező elporolniuk.

A Valur és a FH Hafnarfjordur rendelkezik a liga látványosan legjobb támadójátékával, ahhoz, hogy a kicsik eredményesek legyenek sokszor bekell vállalniuk a merészebb, nyíltabb játékot, mint legutóbb a Kopavogur a Valur ellen is, de bátorságból akkor 2-3 -as vereség lett.

Én most is hasonlót várok, ahol a jelentősebb játéktudás a végén egy gólos vendégsikert és három pontot jelent majd a Hafnarfjordur javára, ahol a Feröer-szigetek válogatott kapusa is segítheti céljai elérésében a vendégeket.

HK Kópavogs - FH Hafnarfjarðar: Döntetlen esetén a tét visszajár - Mérkőzés tipp