Újra egy izlandi mérkőzést pécéztem ki magamnak, és újra a kis kedvenc ottani csapatomat. A Breidablik a Hafnarfjordur csapatát a legutóbbi elemzésemkor 4-0-ra intézte el, már az első félidőben összejött számukra a három találat. Nagyon hullámzik a csapat, nem képes kétszer ugyanolyan jó teljesítményre. Ezért veszélyes rájuk tenni kétszer egymás után. Példa erre, hogy a 4-0-s siker után jött egy izlandi kupameccsük a Keflavik ellen, ahol viszont 2-0-ra kaptak ki. Nem semmi meccs lehetett, a rendes játékidő 0-0-al végződött, majd a hosszabbítás 114. percében rúgta az elsőt a Keflavik, míg a másodikat a kitámadó, kétségbeesetten rohamozó Breidablik szétzuhanása után a 120. percben. Hulla fáradt lehet a Breidablik most, de kellően motivált, mert mivel kiesett a kupából, így már csak a bajnokság maradt számukra, ahol egy dobogót meg akarnak csípni. Tehát nem hibázhatnak.

Mégsem merném kivenni a Breidablik győzelmét, pedig az ellenfelük a nagyon gyenge Kopavogur. Ők továbbjutottak a kupában a Grotta ellen (2-1), de ez az egyetlen jó dolog, amit el lehet róluk mondani. A Stjarnan simán verte őket legutóbb (1-2), az első félidőben megrúgta a kettőt neki, utána csak kozmetikázni tudták a végeredményt. Azonban látszott, hogy kellően küzdenek, nem úgy tűnt, mint akik feladták a kiesés elleni harcot.

Ezért én mindenképp várok hazai gólt, pláne a holtfáradt Breidablik ellen. Ellenben a vendég csapat is motivált a kupakudarc után, illetve a bajnoki versenyfutásban is kényszerben van. Mindenképp egy olyan meccs várható, ahol gólok potyognak, nem elképzelhetetlen az sem, hogy nagyon kiszakad a gólzsák.

HK Kópavogs - Breiðablik: Gólok száma - Felett/alatt tipp