Szuper mérkőzésre van kilátás. A Milan Piolival a kispadon úgy kezdte az új szezont, mint a tavalyit. Kifejezetten erős játékkal, friss játékosokkal és az ehhez társuló sok góllal. A totálisan defenzív Sampdoria otthonából elcsenték a három pontot (0-1) egy korai Brahim Diaz góllal, majd jött az első komoly meccsük hazai pályán a Cagliari ellen. Na, az a meccs aztán mindent hozott magával, amiért tavaly szerettük a Milant, és azt is, amiért féltettük. Egyrészt előre játékban Ibrahimovic hiányában is bődületesen jók voltak, de hátul… hát bizony néha elképesztő hibákat vétettek. A csatársor úgy rúgott négyet a szárdoknak egy félidő alatt, hogy Godin és Nandez, két favágó is volt az ellenfélnél. Néztem a Milan heti facebook-hírfolyamát, feltettek egy videót Ibra edzéséről, a csávó megint kiváló fizikai állapotban van, szóval vele és Giroud-val a fedélzeten ezek szétszednek mindenkit.

És akkor ott a Lazio, akik szerintem nagyon jól döntöttek Simone Inzaghni távozása után. Leigazolták edzőnek Maurizio Sarrit, akit ismerünk jól. Úgy átalakította a csapat játékát, hogy öröm nézni őket. Eddig mindig nyögvenyelős akciókat vezettek, de most szinte szárnyalnak előre a 4-3-3-as felállásban. Empoliban hármat lőttek, az Olimpicoban pedig a Speziának hatot!

Két brutális támadójátékot játszó csapat játszik. Ilyenkor szokott az lenni, hogy egy szép 1-1-el végződő meccset tolnak le és a biztonságra mennek, de ez most nem az az időszak. Az évad elején járunk, frissek a lábak, bizonyítani akarnak a játékosok.

Amit megfigyeltem, hogy mindkét csapat félelmetes első félidőket produkál. a Milan a Sampnak az első félidő 9. percében betalált és eldöntötte a meccset, a Cagliari ellen pedig 5 gól is született. A Lazio az Empoli és a Spezia ellen is 3-1-re vezetett a félidőre. Tehát a Milan a két meccsen az első félidőben 5 gólt szerzett, a Lazio pedig hatot. Ha csak 1-1-et megtartanak most is, akkor már jöhet ez a tipp is. Ekkora szorzón ezt nem lehet otthagyni.

AC Milan - Lazio: Gólok száma az első félidőben - Ázsiai - Asian Over/Under tipp