Szerintem ez egy nagyon érdekes találkozó lesz. A Budapesti Honvéd iszonyatos pechszériában van: Debrecenben 3-1-ről kikaptak a második félidőben 5-3-ra, előtte pedig a Puskás Akadémiától 3-1-re, de a 20. perctől emberhátrányban kellett focizniuk, azelőtt pedig a Mezőkövesd verte meg őket 3-2-re, de úgy, hogy a 85. percben még ők vezettek 2-1-re és emberelőnyben is voltak. Legutóbb a Debrecen elleni meccsen Horváth Ferenc eltiltott is volt, ezért a másodedző meccselt, ami meg is látszott a második félidei teljesítményükön. Azonban megütötte a fülemet a fickó meccs utáni nyilatkozata: szerinte gyakran egy játékos egész életében játszik 1-2 olyan extrém meccset, mint amit ők háromszor egymás után, amire a játékosok nem voltak felkészülve. Hát ez egy akkora baromság, mint egy ház. Milyen extrém meccs? Hogy kiállítanak egy játékost valamelyik csapatból? Vagy hogy az ellenfél támad hátrányban? Ezt a fickót még a foci közeléből is elzavarnám.

Horváth Ferike úgy oldotta meg a válságot, hogy három peremjátékosra hárította a felelősséget: kitette a csapatból Eppel Mártont, Zinedine Machatot és Mohamed Mezgranit. Hát ettől a három játékostól nem fog összedőlni a csapat játéka, az bizonyos. Sok változást tehát nem várok a játékukban: kiváló előre játék, lyukak a védekezésben. Ne felejtsük el: a Kövesd és a Puskás 3-3, míg a Loki 5 gólt rámolt be nekik!

És itt jön képbe a másik oldal, az MTK. Vajon ők képesek lehetnek-e gólt lőni? Mert amit a Gyirmót ellen láttunk tőlük, az hullagyalázás volt, a játékosok a saját csapatuk kimúlását is tönkretették. Nem is értem, hogy voltak képesek ilyen szenny produkcióra. Persze mondhatjuk, hogy ez a vezetőség hibája is, hiszen nem voltak képesek megfelelő edzőt találni hosszú ideig, és ez az „interim coach” Teodoru Veaszilisz egy vicc volt.

Az bizonyos, hogy az MTK-nak megvan a saját stílusa, amit nem szabad kiherélni. Michael Boris szépen magáévá tette ezt a stílust, de az olasz fickó ezt nem érezte. Ez a játék a kooperatív, gyors, futós foci. A kérdés az, hogy Márton Gábor mennyire fog ráérezni erre. Ha a zalaegerszegi időszakát nézzük: nagyon. Ha a fehérvári 20 pár meccsét: nagyon nem. Kérdés az is, hogy két hét alatt mit lehet a csapattal kezdeni támadójátékban. Miovski nélkül ugyanis nincs csatárjáték, egy emberrel pedig sok mindent nem lehet csinálni. Grozav nagyon hullámzó, általában az új edzők esetében összekapja magát pár meccs erejéig, aztán amikor bebizonyította mekkora spíler, akkor már nem töri magát annyira. Váncsa és Palincsár fiatalok, de én bennük látok potenciált. Én Márton helyében lépnék egy merészet, és beraknám őket a kezdőbe, és nekimennék a Honvédnak egy Márton által kedvelt 4-3-3-al, ahol a két szélső Palincsár és Váncsa, középen pedig Miovski.

Ezzel a trióval simán lehet rúgni kettőt is a Honvédnak!

Ellenben Márton soha nem a védekezés felépítéséről volt híres, ráadásul Horváth Feriék most dühből és dacból fognak játszani, és menni fognak előre, mint az állat. Hát az biztos, hogy Lukicsot egy Ferreira, Herrera vagy Varju nem fogja megállítani! Nálam gólpotyogás várható!

Budapest Honvéd FC - MTK Budapest: Gólok száma - Ázsiai - Asian Over/Under tipp