Pénteken a francia bajnokság 15. fordulóval folytatódik, a nyitó mérkőzés a közvetlen élmezőny aljáról ad két együttest, az otthon eddig hengerlő Lens fogadja a masszív lábakon álló Angers gárdáját. Tavaly előtt még a másodosztályban senyvedtek mindketten, de 2020 mindegyiküknél elhozta a megváltó feljutást a Ligue One -ba. Az előző szezonban idegenben alaposan odapörkölt az Angers 3-1 -re megtréfálták a vér és arany színeit képviselőket, majd Angersben 2-2 lett a végeredmény. Látni kell, hogy Franck Haise kikupálta alaposan a keretét és idénre egy látványos odahaza a szurkolóit szórakoztatni képes teamet gyúrt össze. Ám árnyalva képet a színfalak mögé nézve, a sok gólos sikereiket, rendre a tabella alsó harmadába szerénykedőkkel szemben érték el. A legutóbbi Troyes 4-0, Metz 4-1, Reims 2-0, 17., 20., és 15. helyezettek. Egy taktikailag fegyelmezettebb Strasbourg ellen már fordult a kocka és kicsorbult a támadófegyverük, el is bukták azt a bajnokit. Márpedig szervezettségben az Angers is felveszi a kesztyűt, idegenbeli mérlegük 1 győzelem 5 döntetlen és csupán 1 vereség a PSG ellen 1-2 -re mutatja, hogy iszonyat nehéz feltörni a védekezését a fekete-fehér mezeseknek.

A szorzók a hazaiaknál egyértelműen az előző sikeres bajnokiknak szólnak és az ennek köszönhetően előkelő bajnoki pozíciójuknak, Az Angers lehet az az alakulat, amely kicsit helyre teszi a Lenst és lehűti a kedélyeket, a rózsaszín ködöt pedig elfújhatják a Lens szurkolók orra elől, mert hiába a jelenlegi negyedik hely, ez a Lens még nem érett egy nemzetközi porondra. Az Angers a kultúrált szervezett játékával egy pontot mindenképpen elcsíphet a Félix Bollaertben.

Lens - Angers: Ázsiai hendikep - Asian Hendikep tipp