Kötelező győzelem előtt a japánok.

Noha egyik nemzet sem számít igazi kézilabda nagyhatalomnak, az azért egyértelmű, hogy az ázsiaiak jelenleg jóval előrébb tartanak. Komoly munkát fektetnek a sportba Japánban... Mind a férfi, mind a női vonalon. És meg is van az eredménye, látható a fejlődés. Egyre jobban közelítenek az elithez. Női vonalon is olykor olykor tudnak meglepetést okozni. Az Olimpián ugye Montenegrót kapták el, két éve a VB-n meg a románokat verték rommá (37-20).

Paraguayról túl sok érdemi infó nem jut el hozzánk, de az eredményeik beszédesek. Nagyjából két csapatos a dél-amerikai kézilabda. A brazilok mellé valamelyest az argentinok próbálnak felzárkózni... Több-kevesebb sikerrel. Nos, Paraguay még messze van ezektől az együttesektől, amit remekül megmutatnak az idei Dél- és Közép-Amerikai Bajnokság eredményei. Egy meccset emelnék ki innen, az október eleji Argentína - Paraguay meccset. Tegnap ugyanis az argentinok nyitómeccset játszottak a spanyolok ellen. Nos, az első félidőben egy teljesen impotens spanyol csapat ellen még meccsben voltak (10-11), szünet után azonban gólt sem nagyon tudtak dobni, 30 perc alatt mindössze 3-szor tudták megzörgetni a hálót (3-18!). Hogy érzékeltessük Paraguay játékerejét, itt jegyezném meg, hogy ez, az erősnek semmiképp sem mondható argentin csapat 29-13-ra verte Paraguayt... De például a brazilok is 42-17-re verték a paraguayi hölgyeket.

Japán gyors kézit játszik, sok támadásbefejezés várható... Az agilis kis ázsiaiakat nem fogják tudni tartani paraguayi hölgyek... Sima Japán győzelmet várok, amely során bőven 30 fölé mehetnek.

Japán (n) - Paraguay (n): Japán (n) által szerzett összes gól - Felett/alatt tipp