Kemény mérkőzésre számíthat Jürgen Klopp csapata, hiszen a Wolves bár támadásban szinte ligautolsó, csak a Norwich szerzett náluk kevesebb gólt, viszont védekezésben liga elit a hazai gárda, hiszen a Chelsea-City páros után pont a vendégekkel kézen fogva ők következnek, mint legkevesebb bekapott gólt elérő csapat.

Liverpool támadógépezete bomba az idei évben, meccsenkénti 3 góllal átlagolnak, mint rúgott gól, ennek a hátránya, hogy jóval több helyzetet is engednek az ellenfélnek, ami miatt jó kis adok-kapok mérkőzések szoktak kialakulni, aminek minden semleges néző csak örülhet. A mai viszont nem hiszem ebbe az irányba menne el. Hosszú a december, hétközi meccs is volt, kicsit a rotálás is előtérbe kell helyeződjön, hiszen igaz a hétközi BL meccs már tét nélküli lesz Klopp számára, nem lenne jó ha sérülésbe hajszólná a játékosait. Evertonnak megmutatták, hogy ki a legény a gáton, úgy mint a MU-t őket is szépen helyre sikerült tenni, most viszont nincs értelme erőt fitogtatni, egy vékony egy gólos, felejthető győzelemre van szükség, amin csak túl kell esni.

Ahogy írtam a Wolves támadó és védekező számairól nem nehéz kitalálni, hogy bizony a liga legunderesebb csapata: 2.5 gól felé is csak háromszor sikerült menni a 14 meccsből, míg az általam tippelt 3.5ös határ felé mindössze egyszer, egy Aston Villa elleni érdekes mérkőzésen, ahol félidő után 0-0 állt az eredményjelzőn és az utolsó 10 percben rámolt három góllal nyertek 3-2re.

Wolvesnek egy esélye van, ha hozza a már megszokott stabil védekezést és minél tovább gól nélkül tudja tartani a Liverpoolt, ez egy fáradt Klopp csapat ellen úgy gondoom egy járható út, ezáltal a 3.5 under egy jó tippnek túnik erre a mérkőzésre.

Wolverhampton Wanderers - Liverpool: Gólok száma - Felett/alatt tipp