A DVSC egy picit megmártózott a Merkantil Bank Liga mezőnyében, így egy év kimaradt a két csapat történelméből, előtte azért egészen az FTC vesszőfutásáig kell visszamenni, hogy az élvonalban Loki-Fradi nélkül maradjunk.

Amikor utoljára tétmeccsen, bajnoki meccsen Debrecenben találkoztak, akkor 6 gólt vágott az FTC. Annak a meccsnek 1-6 lett a vége, az biza csúfos zakó. Legutóbb a Groupamában találkoztak, és lett 4-2 a végeredmény az FTC javára. A Fradi hazai fronton hasít, vezeti a tabellát, amelyik meccset komolyan veszi, azt azért megnyeri. Nem mondom, vannak kisiklások, nem is játszik űrfocit a Fradi, de annyival jobb a többieknél, hogy belefér. A Vidi széthullott, nincs komoly ellenfele.

A DVSC újoncként nem szerepel túl jól. Mindössze egy ponttal gyűjtött többet a Gyirmótnál, simán kieső helyen Karácsonyozhat. Mondjuk 19-én épp a Gyirmóttal játszik (idegenben), ott azért értékes pontokat lehet szerezni vagy veszíteni.

Addig is itt a Fradi elleni meccs, és a Fradi épp egy olyan sikerből jön, ami lökést adhat neki erre a két találkozóra, ami hátra van az évből. A DVSC nem a fene erős védelméről híres, már a nyári AS Roma elleni találkozón látszott, mennyire lyukas a védekezés, a Róma akkor is lőtt gólt, amikor nem akart. A Fradi a Leverkusen ellen nagyot küzdött, és amíg egy elég halvány első félidőt hozott, a másodikban semmi jelét nem láttuk fizikai fáradtságnak. Mentek becsülettel a zöld-fehérek, és bár Bellarebiék sok helyzetet szórakoztak el, a Fradi megérdemelte a sikert. Én nem nagyon látom, hogy ez a Loki akár egy félidőt is kihúzna a Fradi ellen.

DVSC Debreceni - Ferencváros: Ferencváros mindkét félidõben gólt szerez - Igen/Nem tipp