A jelenleg zajló Afrika Kupán gólaszályt rendeznek az együttesek. A 12 lejátszott mérkőzésből a házigazda, Kamerun meccsén volt három találat, úgy, hogy a bíró két büntetőt is rúgatott a zöld mezesekkel, két 0-0 mellett pedig kilenc! 1-0 -ás végeredmény született.

Az újonnan épített Paul Biya Stadionban mérkőznek meg a csoportban a csapatok a második körben.

A Zöld-Foki szigetek - Burkina Faso meccsen két ellentétes hangulatú csapat ütközik. A Stopirával a védelemben megerősített zöld-fokiak begyűjtötték a három pontot Etiópia ellenében, a burkina fasoiak azonban hiába vezettek korai góllal Kamerun ellen, a hazai nyomásnak és a bírói könnyen megadott büntetőknek köszönhetően vereséget szenvedett.

Ez a helyzet megágyazhat egy újabb óvatos kezdésű meccsnek, ahol Stopiráéknak teljesen jó a döntetlen állás őrzése, míg Burkina Fasonak pont hiányában az egy pont a további esélyek fenntartását jelentené.

Egy tipikus újabb, eseménytelen, de továbbra is afrikai hangulattal fűszerezett meccsre és góltalan első félidőre készülök és rendezkedek be, mint a fellépő együttesek.

Burkina Faso nem szokott két egymásutáni tétmeccset elbukni, sőt csupán az igazi afrikai nagyhatalmak ellen szenvedtek vereséget, lásd Kamerun, Marokkó vagy Elefántcsontpart.

A lényegi kérdések itt is a második felvonás 45 és plusz perceiben történhetnek meg, Burkina Fasonak akkor már lehet többet kell kockáztatnia, ott előjöhet egy maximum két gól, de gólkavalkádra itt se számítsunk. 0-0 -as félidő után itt is egy gól dönthet a győzelemről.

Cape Verde Islands - Burkina Faso: Gólok száma - 1. félidő - Felett/alatt tipp